RD bud sponsoruje szablistki na medal

RD bud to firma odpowiedzialna społecznie, która promuje innowacyjne i ekologiczne podejście realizowania obiektów budowlanych. Spółka poza działalnością budowlaną wspiera także finansowo młodych i utalentowanych sportowców. Do ich grona należą tegoroczna zdobywczyni złotego medalu w szermierczych Mistrzostwach Polski Bogna Jóźwiak oraz wielokrotnie nagradzana na turniejach krajowych i międzynarodowych szablistka Irena Więckowska.

Bogna Jóźwiak szablistka AZS OŚ Poznań ma na koncie bogatą historię zwycięstw. Tegoroczny złoty medal, zdobyty 12.05.2012 w Katowicach, wzbogacił kolekcję trofeów zgromadzonych przez zawodniczkę w czasie ponad jedenastu lat międzynarodowej kariery. Reprezentantka polskiej kadry może poszczycić się m.in. brązowym medalem mistrzostw świata, tytułem mistrzyni Europy 2008, przyznaną trzykrotnie indywidualną nagrodą mistrzyni Polski (2004, 2006, 2007), dwukrotną nagrodą drużynową mistrzyni Polski (2006, 2008) oraz najlepszym w historii 10. miejscem w turnieju indywidualnym oraz 6. miejscem zajętym w drużynowym konkursie w podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Imponujące dossier posiada także Irena Więckowska, która jest trzykrotną mistrzynią Europy w konkurencji drużynowej. Do swoich osiągnięć sportowych zawodniczka może zaliczyć także wywalczone 16. miejsce indywidualnie oraz 6. miejsce drużynowe w czasie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku oraz brązowy medal zdobyty podczas Uniwersjady w Izmirze w 2005 roku.

Droga do sukcesu

RD bud imponujące sukcesy sportowe zawodniczek z polskiej kadry śledzi z uwagą od dłuższego czasu. Nawiązanie bliższej współpracy z aktualną mistrzynią Polski w szermierce, Bogną Jóźwiak oraz Ireną Więckowską poprzedził wyjazd integracyjny spółki w czerwcu 2011, w czasie którego obie szablistki przygotowały specjalny pokaz oraz zajęcia sportowe dla pracowników firmy. Pasja, zaangażowanie i sportowy duch walki sprawiły, że w grudniu 2011 roku firma RD bud postanowiła zostać oficjalnym sponsorem obu szablistek.

„Miałem przyjemność osobiście poznać reprezentujące polską kadrę Bognę Jóźwiak i Irenę Więckowską. Obie Panie mają niesamowitą energię, zdolności i nieustanną potrzebę doskonalenia swoich umiejętności. Podobne założenia ma nasza firma – staramy się wyprzedzać jutro i dążyć w pięknym stylu do zwycięstwa. Sportowe osiągnięcia Ireny Więckowskiej oraz dopiero co zdobyty, przez Bognę Jóźwiak złoty medal w czasie Mistrzostw Polski w Katowicach to prawdziwy powód do dumy i kolejny wyraz uznania dla ich wytężonej pracy i wielu godzin ciężkiego treningu. Jako oficjalny sponsor zawodniczek, czujemy się zaszczyceni, że możemy wspierać ich rozwój i ambitne plany wzięcia udziału w tegorocznej olimpiadzie w Londynie" – tak sukcesy szablistek komentuje Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud.

Emocje, jakie towarzyszą sportowym osiągnięciom Bogny Jóźwiak i Ireny Więckowskiej, potwierdzają, że warto wspierać osoby wyróżniające się aktywnością i nieprzeciętnymi umiejętnościami sportowymi. Firma RD bud będzie kibicować obu zawodniczkom w zdobywaniu kolejnych medali i zaszczytnych miejsc na podium.