Już 20 lat budujemy Twoją przestrzeń życiową!

Właśnie mija 20 lat, odkąd weszliśmy na plac budowy, by zrealizować swoją pierwszą inwestycję. Przeżyjmy to wspólnie jeszcze raz!

Dwie dekady obecności na rynku zaowocowały doświadczeniem, które pozwala wychodzić nam zwycięsko nawet z takich wyzwań, jak prace budowlane na funkcjonującym obiekcie, budowa w zatłoczonym centrum miasta czy realizacje podlegające wielokryterialnej certyfikacji BREEAM.  Zgłębiając nasze portfolio, łatwo zauważyć nasz bliski związek z sektorem retail, dla którego zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt obiektów handlowych. Tymczasem to nie jedyny obszar, w którym dobrze się czujemy – każdy, kto nas zna, doskonale wie, że interdyscyplinarność to nasze drugie imię. To jej zawdzięczamy trwałe zaufanie takich inwestorów, jak m.in. Mayland Real Estate, Unibail Rodamco, Castorama Polska, Yareal Polska, B&B Hotels, Royal Canin czy Petit Forestier. Zacznijmy jednak od początku…

Zakłady produkcyjne Faurecia w Grójcu1997 | W ramach ekspansji francuskiej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilelul do życia powołana zostaje spółka Rabot Dutilleul Polska, dziś powszechnie znana jako RD bud.

W lipcu realizujemy już swoje pierwsze zlecenie – budowę „pod klucz” zakładów produkcyjnych Faurecia w Grójcu. Od tego momentu obiekty przemysłowe stanowią jeden z kluczowych obszarów naszej działalności, a do portfolio RD bud sukcesywnie dołączają kolejne zakłady produkcyjne, m.in. L’Oreal pod Warszawą, Woodward i Royal Canin w Niepołomicach, a także Michelin w Olsztynie czy Nutricia w Opolu.

Castorama w Radomiu1998 | Ten rok to początek wielkiej przygody RD bud z sektorem retail. To wtedy po raz pierwszy kredytu zaufania udziela nam Castorama Polska, powierzając nam budowę „pod klucz” swoich marketów przy ulicy Głębockiej w Warszawie oraz na Bielanach Wrocławskich. Dziś efekty naszej współpracy można obserwować także w innych polskich miastach.

W tym samym roku podejmujemy się także realizacji swojego pierwszego centrum handlowego – GEANT w Toruniu.

Hotel B&B Wrocław Centrum1999 | Branża jest świadkiem kolejnego debiutu w wykonaniu RD bud. Podpisujemy pierwszy kontrakt hotelowy, obejmujący budowę „pod klucz” 3-gwiazdkowego hotelu Ibis przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie. Dziś spółka z Grupy Rabot Dutilleul ma już na swoim koncie cały szereg tego typu projektów m.in. hotele Campanile w Lublinie, Łodzi i Poznaniu, Hotel Ibis Budget w Toruniu oraz hotele francuskiej sieci B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, a nawet w Niemczech – Berlinie i Monachium.

2000 | Nasze portfolio sukcesywnie wzbogaca się o nowe grupy obiektów: stacje serwisowe, salony samochodowe oraz obiekty logistyczne.

2003 | Podejmujemy się pierwszej renowacji – budynku Ambasady Francji w Warszawie. Za tym zleceniem wkrótce idą kolejne – remont generalny tak prestiżowych obiektów Grupy Orbis jak Grand Hotel w Sopocie czy hotel Novotel w Gdańsku.

Biurowiec Mokotowska Square w Warszawie2005 | Za sterami RD bud staje Eric Agnello, który jako Dyrektor Generalny wprowadza firmę na ścieżkę przyspieszonego rozwoju.

2007 | Rozpoczynamy realizację swojego pierwszego projektu biurowego – Cristal Park w Warszawie, który okazuje się zaledwie wstępem do dłuższej współpracy z firmą Yareal Polska. Obie spółki spotykają się ponownie w 2009 r, umowa na rewitalizację biurowca Mokowska Square w Warszawie otwiera nowy rozdział w życiu Generalnego Wykonawcy pod tytułem „budownictwo certyfikowane”. Stołeczna inwestycja otrzymuje certyfikat BREEAM, a niedługo potem w ślad za nią idzie budowany od podstaw warszawski biurowiec – Oxygen Park. W niedalekiej przyszłości do tego duetu dołączą będące w budowie Neopark oraz Nowogrodzka Square, które docelowo spełnią wymagania certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent.

Centrum handlowe Riviera w Gdyni2010 | To przełomowy rok dla naszej spółki. RD bud podpisuje swój pierwszy kontrakt mieszkaniowy – Rezydencja ELIZA w Warszawie. Jednak ten czas jest wyjątkowy także pod innym względem. Wraz z pozyskaniem zlecenia na rozbudowę CH RIVIERA w Gdyni (dawniej CH Wzgórze), spółka poszerza zakres swojej działalności o Strefa food court w centrum handlowym Arkadia w Warszawiemodernizacje centrów handlowych – skomplikowane – bo prowadzone na funkcjonującym obiekcie – procesy budowlane, wymagające wysokich kompetencji w zakresie planowania i organizacji prac. Sukces na Pomorzu owocuje kolejnymi dużymi zleceniami – m.in. projektami dotyczącymi modernizacji wybranych stref znanych warszawskich centrów handlowych m.in. CH Arkadia czy CH Promenada.

2012 | Gdy cała Polska żyje organizacją Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, do życia powołana zostaje spółka zależna RD Instalacje Sp. z o.o. W tym samym roku, RD bud zostaje wybrany na Generalnego Wykonawcę hotelu B&B Berlin-Airport, rozszerzając tym samym geograficzny obszar działalności o Niemcy. I bynajmniej nie jest to tylko jednorazowa przygoda. W latach 2012-2016 firma RD bud stawia dla sieci B&B Hotels dwa obiekty w Berlinie i jeden w Monachium, a kolejna berlińska realizacja dobiega właśnie końca.

2017 | Spółka RD bud zostaje uhonorowana najważniejszą nagrodą branży budowlanej – złotą statuetką „Orła Polskiego Budownictwa 2017”.

20 lat działalności to w życiu każdej firmy chwila szczególna, którą warto i należy celebrować – oczywiście w gronie współpracowników i partnerów biznesowych, dzięki którym ów sukces był możliwy do osiągnięcia. Firma RD bud wspólnie z przyjaciółmi będzie świętować już 12 października w Reducie Banku Polskiego w Warszawie.