„Onko-Olimpiada" ponownie z udziałem RD bud

W dniach 18-21 sierpnia, gdy oczy kibiców na całym świecie zwrócone były jeszcze w stronę Rio,  byliśmy świadkami niezwykłych zmagań odbywających się w ramach Międzynarodowych Igrzysk Sportowych „Onko-Olimpiada 2016", organizowanych już po raz szósty przez Fundację Spełnionych Marzeń.

Podobnie jak w świecie sportu zawodowego, rywalizację poprzedziła tradycyjnie ceremonia otwarcia, a jej punktem kulminacyjnym było rozpalenie znicza olimpijskiego. Podczas dwóch dni rozgrywek młodzi pacjenci ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz wybranych z Litwy, Słowacji, Ukrainy i Rumunii próbowali swoich sił w takich dyscyplinach jak m.in. biegi, skoki, pchnięcie kulą, pływanie, łucznictwo, piłka nożna, badminton, tenis stołowy czy wyścig na wózkach inwalidzkich. W sumie wręczono 280 medali. Polska reprezentacja z dorobkiem 180 „krążków” może mieć powody do dumy. Jednak to nie tytuły i nagrody były w tych dniach najważniejsze. Te niezwykłe zawody były dla wszystkich uczestników okazją do wspólnej zabawy, rozmów i celebrowania zwycięstwa nad chorobą.

  

  

Wyjątkowych sportowców w rozgrywkach mocno dopingowała plejada polskich gwiazd. Podobnie jak podczas dwóch poprzednich edycji, podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń aktywnie wspierała w zmaganiach również spółka RD bud.

To dla nas zaszczyt i ogromna satysfakcja, że kolejny raz możemy dokładać swoje cegiełki do sukcesu „Onko-Olimpiady", nie tylko jako jeden ze sponsorów, ale i aktywny uczestnik – mówi Magdalena Agnello – Dyrektor ds. Handlowych z firmy RD bud, po czym dodaje: – Każdego roku w ramach wolontariatu pracownicy naszej firmy występują na zawodach w charakterze team-leaderów, roztaczając opiekę nad biorącymi udział w olimpiadzie dziećmi z różnych regionów Polski. Zainteresowanych taką formą pomocy w naszym zespole nie brakuje, bo wszyscy wierzymy, że warto spełniać nadzieje najmłodszych, szczególnie tych, którzy zostali zmuszeni przez los do podjęcia najcięższej z walk – walki o zdrowie. To od nich tak naprawdę uczymy się radości i doceniania każdej chwili życia.

Pracownicy RD bud kolejny raz wystąpili na Onko-Olimpiadzie w roli team-leaderów

„Onko-Olimpiada” to nie jedyny wymiar współpracy firmy RD bud z Fundacją Spełnionych Marzeń. W 2012 r. Generalny Wykonawca wsparł remont Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Oleandrów w Warszawie, w którym prowadzone są warsztaty terapii zajęciowej, spotkania grup wsparcia oraz sesje psychologiczne.