RD bud zakończył realizację Centrum Handlowego Bolesławiec City Center w Bolesławcu

Centrum Handlowe Bolesławiec City Center to pierwsze centrum handlowe o tak urozmaiconej ofercie usługowo – handlowej oraz nieprzeciętnej stylistyce budynku, które wybudowano w mieście słynącym z ręcznie malowanej ceramiki. Nowoczesna galeria znajduje się w samym sercu Bolesławca, w otoczeniu zabytkowych kamienic zdobiących urokliwą starówkę. Doświadczenie kreatywnych architektów oraz Generalnego Wykonawcy - firmy RD bud - odpowiedzialnego za prace przygotowawcze z rozbiórkami oraz realizację obiektu umożliwiło urzeczywistnienie projektu, który harmonijnie komponuje się z architekturą miasta. Efekty działań prowadzonych od czerwca 2011 roku przez firmę RD bud można podziwiać od grudnia 2012 roku, kiedy to główna część obiektu została oficjalnie oddana do użytku.

Firma RD bud specjalizuje się w budowie pod klucz budynków biurowych, mieszkaniowych oraz handlowych. Wieloletnie doświadczenie Generalnego Wykonawcy w realizacji obiektów o dużej kubaturze zadecydowało o nawiązaniu współpracy z AL Development Bolesławiec Sp. z o.o. będącym inwestorem galerii handlowej Bolesławiec City Center. Synergia fachowej wiedzy tych podmiotów umożliwiła na przestrzeni zaledwie 1,5 roku urzeczywistnienie ambitnego projektu autorstwa pracowni architektonicznej RKW Polska Sp. z o.o.

Centrum Handlowe Bolesławiec City Center – estetyczne i funkcjonalne wykonanie

Nowatorska pod względem stylu galeria w Bolesławcu mieści się przy ul. Asnyka, prowadzącej bezpośrednio do zabytkowej części miasta. Obiekt znajduje się również na przedłużeniu głównej drogi wjazdowej oraz zaledwie 200 m od rynku, dzięki czemu zarówno mieszkańcy Bolesławca, jak i przejezdni goście, mają swobodny dostęp do pasażu handlowego. Komfort użytkowania obiektu gwarantuje jego duża przestrzeń. Całkowita powierzchnia Centrum Handlowego Bolesławiec City Center to 9 309 m2, a powierzchnia zabudowy wynosi 2 666m2. Budynek składa się z 4 kondygnacji - 1 podziemnej i 3 naziemnych. Taki rozkład umożliwił zaadoptowanie zarówno eleganckich lokali usługowo – handlowych, luksusowych sklepów, jak i prestiżowych biur. W obiekcie funkcjonuje także duży market spożywczy popularnej polskiej marki oraz liczne butiki oferujące zróżnicowany asortyment. Centrum Handlowe Bolesławiec City Center zostało zaprojektowane oraz zrealizowane w taki sposób, by odwiedzający go klienci mogli liczyć zarówno na bogatą ofertę handlową, gastronomiczną, jak i chwilę przyjemnego relaksu podczas spotkań ze znajomymi i rodziną.

Wkład firmy RD bud w realizację nowoczesnej galerii Bolesławiec City Center potwierdza, że powierzając takie zadanie profesjonalistom możemy liczyć na to, że estetyka projektu będzie szła w parze z funkcjonalnością gotowego obiektu. Dzięki dbałości Generalnego Wykonawcy o szczegóły techniczne mieszkańcy Bolesławca mogą szczycić się galerią, która stanowi atrakcyjną wizytówkę miasta.