Projekt RD bud nagrodzony statuetką „Top Builder 2013”

17.01.2013 roku w Pałacu Lubomirskich w Warszawie po raz piąty przyznano prestiżowe statuetki „Top Builder”. Wśród tegorocznych zdobywców zaszczytnego tytułu znalazła się również specjalizująca się w kompleksowej budowie hoteli, biur, centrów handlowych, logistycznych i przemysłowych oraz obiektów wymagających renowacji, firma RD bud Sp. z o.o. Generalny Wykonawca został nagrodzony za cykl ogólnopolskich seminariów realizowanych od ponad dwóch lat w ramach projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej”.

Co roku kapituła konkursu „Top Builder” tytułem i statuetką honoruje produkty, inicjatywy oraz przedsięwzięcia, które dedykowane są branży budowlanej. Jedną z ocenianych kategorii renomowanego plebiscytu są projekty i usługi podnoszące poziom wiedzy uczestników procesu budowlanego. Zainicjowany przez firmę RD bud w 2010 roku projekt „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej” uznany został za innowacyjne i przyszłościowe rozwiązanie umożliwiające realizację ambitnych inwestycji w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

RD bud inicjuje branżową dyskusję o zrównoważonym budownictwie

Nagrodzony przez redakcję czasopisma „Builder” projekt „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej” odzwierciedla politykę firmy RD bud Sp. z o.o. Ukierunkowany na propagowanie zrównoważonego budownictwa Generalny Wykonawca stara się przedstawić metody racjonalnego współistnienia techniki z naturą. Kapituła konkursu doceniła fakt, że zagadnienia poruszane w czasie ogólnopolskich seminariów, pozwalają przybliżyć inwestorom, deweloperom, funduszom inwestycyjnym, biurom projektowym, dostawcom oraz architektom ideę „zielonych inwestycji”. Projekt ten rozpoczął również niezwykle ważną dyskusję na temat nowych standardów projektowania obiektów prywatnych i użyteczności publicznej.

„Zrealizowaliśmy do tej pory 11 spotkań, które miały charakter forum wymiany wiedzy, gdzie każdy z uczestników chętnie dzielił się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem z innymi. W trakcie konferencji każdorazowo ekspert z firmy RD bud omawia kwestie związane z realizacją zrównoważonych inwestycji, z perspektywy Generalnego Wykonawcy. Uzupełnieniem jego wypowiedzi są prezentacje prelegentów uznanych firm i instytucji. Wierzymy, że tego typu inicjatywy mają ogromne znaczenie dla kondycji branży budowlanej. Wszelkie zmiany na lepsze zaczynają się bowiem od świadomości zagrożeń i wdrożeniu możliwych rozwiązań”– mówi Magdalena Agnello – Dyrektor ds. Handlowych z firmy RD bud.

Uhonorowany w konkursie „Top Builder 2013” inicjator projektu już 21 lutego 2013 roku w Warszawie rozpoczyna kolejne seminarium, tym razem poświęcone tematyce związanej z budowami o niskiej szkodliwości środowiskowej.