Onko – Olimpiada 2012 – RD bud pomaga spełniać marzenia

25.08.2012 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się IV Międzynarodowe Igrzyska Sportowe "ONKO-OLIMPIADA 2012. Jednym ze sponsorów wydarzenia była firma RD bud, która dopingowała podopiecznych „Fundacji Spełnionych Marzeń” w zmaganiach sportowych.

„Fundacja Spełnionych Marzeń” powstała w sierpniu 2002 r. z inicjatywy Małgorzaty i Tomasza Osuchów. Od ponad dekady jej założyciele opiekują się dziećmi z chorobami nowotworowymi leczącymi się w pięciu specjalistycznych ośrodkach w Polsce. Zgodnie z nazwą organizacji głównym celem jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie zarówno psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Wspierane przez firmę RD bud sportowe Igrzyska są jedną z wielu inicjatyw, które dają siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.

Sportowe emocje na drodze do zwycięstwa

Onko–Olimpiada to wydarzenie organizowane z dużym rozmachem. Uczestnicy to zarówno podopieczni polskich placówek medycznych, jak i drużyny z Litwy, Słowacji, Austrii oraz Węgier. W tym roku do stolicy przybyło aż 190 zawodników gotowych do współzawodnictwa. Wrażeń było sporo, bo tegoroczna impreza na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie obfitowała w liczne atrakcje sportowe. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w tak wymagających dyscyplinach jak: pływanie, tenis stołowy, piłka nożna, biegi na 60 i 100m, skok w dal z miejsca i z rozbiegu, rzut piłeczką palantową oraz pchnięcie kulą. Zdrowe ambicje, duch walki i potrzeba współdziałania zapewniły zarówno uczestnikom, jak i dopingującym ich widzom wiele sportowych emocji. Po całym dniu zmagań zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody z rąk znanych polskich osobistości ze świata mediów i sportu. Medale młodym sportowcom wręczali m.in. Małgorzata Foremniak, Anna Przybylska, Szymon Majewski, Anna Samusionek, Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski, Otylia Jędrzejczak, a także sponsorowane przez firmę RD bud szablistki – Bogna Jóźwiak i Irena Więckowska. „Jesteśmy dumni, że mogliśmy, choć w małym stopniu przyczynić się do urzeczywistnienia tak ważnego przedsięwzięcia, jakim z pewnością jest Onko – Olimpiada. Takie inicjatywy zwracają uwagę na ważne sprawy, o których na co dzień nie myślimy, a w których tak wiele możemy zmienić. Cieszy nas, że mamy przyjemność pomagać w Onko – Olimpiadzie nie tylko jako jeden ze sponsorów, ale i aktywny uczestnik. W ramach wolontariatu ośmiu naszych pracowników wystąpiło w charakterze team-leaderów, którzy roztoczyli opiekę nad biorącymi udział w olimpiadzie dziećmi z Wrocławia, Łodzi, Katowic i Bydgoszczy. Razem z nimi motywowali się do sportowych wyzwań, znosili przegrane i cieszyli się z sukcesów. Wierzymy, że warto spełniać nadzieje najmłodszych. To w końcu od nich tak naprawdę uczymy się radości i doceniania każdej chwili życia” – mówi Magdalena Agnello – Dyrektor ds. Handlowych z firmy RD bud.