• Ekologiczny wymiar inwestycji – segregacja i recycling odpadów budowlanych

  2012-08-01

  Polscy inwestorzy i firmy budowalne stopniowo dostosowują place budowy do norm Unii Europejskiej i promowanego przez nią zrównoważonego budownictwa. Choć branża budowlana coraz chętniej wykorzystuje materiały oraz technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, to wciąż marginalizowaną kwestią pozostaje segregacja i recycling odpadów budowlanych. O znaczeniu takich działań dla środowiska i budżetu inwestycji mówi Eric Agnello - Dyrektor Generalny firmy RD bud Sp. z o.o.

 • Inwestycja RD bud – nowoczesna technologia bliżej natury

  2012-07-01

  Obiekty komercyjne, z uwagi na swoją kubaturę , stanowią istotny element krajobrazu miasta. Istniejące otoczenie budynku w sposób oczywisty wymusza na inwestorach zastosowanie nowatorskich pomysłów aranżacyjnych oraz innowacyjnych technologii. Wyzwanie wkomponowania w panoramę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego obiektu o powierzchni 70 tys. m2 podjęła firma RD bud. Nowo budowane CH Wzgórze w Gdyni będzie jedną z bardziej imponujących galerii handlowych w Polsce – większą od Galerii Bałtyckiej i porównywalną z warszawskimi Złotymi Tarasami.

 • Artystyczne oblicze inwestycji budowlanej – RD bud realizuje hotel B&B we Wrocławiu

  2012-07-01

  Zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa widoczne zmiany w architekturze miasta, zwłaszcza w czasie prowadzenia prac budowlanych, nie muszą wiązać się z zaburzeniem estetyki otoczenia. Takie podejście promuje firma RD bud, która zadbała, by wokół najnowszej inwestycji we Wrocławiu - hotelu z sieci „B&B” - wzniesiono nietypowy 60 metrowy płot, ozdobiony malarskimi impresjami na temat stolicy dolnego śląska.