Media o nasW tym miejscu znajdą Państwo wybrane publikacje prasowe dotyczące naszej firmy.

 • Chemical Review 1-2/2016

  „Zielone budownictwo - znak naszych czasów"

  „Kluczową rolę odgrywają tu kompetencje wykonawcy robót, na którym spoczywa zadanie stosowania procedur wynikających z warunków certyfikacji.

  – Dotyczą one zwłaszcza rodzajów stosowanych materiałów budowlanych, zużycia energii i wody, wydajnej gospodarki odpadami czy redukcji zanieczyszczeń. Szczególnie istotna jest tu dbałość o to, by koszty związane z procesem certyfikacji nie przekroczyły założeń i progu opłacalności. Wymaga to od wykonawcy doświadczenia i znajomości specyfiki tego typu inwestycji - podkreśla Eric Agnello."

 • Luty 2016

  eurobuildcee.com

  „– Inwestor musi mieć czas na wyposażenie i zatowarowanie sklepu, dlatego naszym celem jest przekazanie obiektu wraz z drogą dojazdową już w kwietniu – mówi Maciej Ciupka, kierownik budowy w RD Bud."

  wnp.pl

  „RD bud został generalnym wykonawcą marketu budowlanego Castorama w Radomiu. Wartość zlecenia wynosi 28,26 mln zł netto."

  informacjebranzowe.pl

  „– Cieszymy się z podpisania kolejnego kontraktu, potwierdzającego nasze kompetencje i doświadczenie. Umowa z Castim Sp. z o.o. cieszy nas tym bardziej, że współpraca z tym Inwestorem trwa już od wielu lat. (…) – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud Sp. z o.o."

  investmap.pl

  „- Wybudowaliśmy oraz zmodernizowaliśmy dla Castoramy już 18 sklepów w wielu polskich miastach. Wkrótce dołączy do nich również Radom. Kolejna odsłona kooperacji jest dla nas ważnym sygnałem, że podążamy właściwą drogą, a wiedza, zaangażowanie i terminowość procentują zaufaniem, o które niełatwo dziś w relacjach biznesowych – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud Sp. z o.o."

  mojradom.pl

  „Wykonawcą obiektu jest firma RD bud., która zrealizowała już wiele obiektów działających pod szyldem międzynarodowej marki. Kontrakt o wartości 28 mln 260 tys. zł  obejmuje prace ziemne i kompleksowe zagospodarowanie terenu. (…)  również przebudowa sieci wodociągowej i energetycznej wraz z sygnalizacją świetlną skrzyżowania przyległego do inwestycji."

  nbi.com.pl

  „Plany rozwoju popularnej sieci sklepów DIY – „do it yourself” – nie po raz pierwszy połączyły drogi zawodowe obu spółek. Castim i RD bud mają już na swoim koncie szereg zrealizowanych wspólnie projektów w całym kraju."

  obud.pl

  „Generalne Wykonawstwo spółka Castim powierzyła po raz kolejny firmie budowlanej RD bud, która zrealizowała już wiele obiektów działających pod szyldem międzynarodowej marki."

  propertynews.pl

  „Na Brzustówce w Radomiu ruszyła budowa jednego z największych w Polsce i pierwszego w nowej odsłonie aranżacyjnej marketu budowlanego Castorama. Generalnym wykonawcą obiektu o powierzchni ok. 15 tys. mkw. została firma RD bud."

  radom24.pl

  „Generalnym Wykonawcą całego projektu jest firma RD bud, z którą spółka Castim współpracuje już od dłuższego czasu. Obok marketu powstanie również parking dla klientów i pracowników sklepu, który zapewni miejsca postojowe dla 500 samochodów."

 • Marzec 2015

  budownictwopolskie.pl

  „Dbałość o środowisko to podstawowy element, na którym opieramy politykę naszej firmy. Jako firma odpowiedzialna społecznie podejmujemy inicjatywę i corocznie sporządzamy bilans węglowy, który dostarcza informacji na temat ilości gazów cieplarnianych, których emisji udało nam się uniknąć w związku z prowadzeniem naszej działalności”mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud Sp. z o.o.

  budnews.tv

  „Jednym z najważniejszych elementów zrównoważonego budownictwa jest dobór odpowiednich materiałów. Ważne przy tym jest, aby zapobiegać powstawaniu odpadów lub ograniczać ich ilość i negatywne oddziaływanie na życie i zdrowie ludzi oraz na środowisko. Nie sposób je jednak zupełnie wyeliminować. Dlatego standardem na placu budowy w firmie RD bud jest m.in. zapewnienie krytych pojemników na śmieci, zbieranie odpadów do plastikowych worków lub specjalnych kontenerów. (...) – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud Sp. z o.o."

  e-gospodarkaodpadami.pl

  „Rozwój gospodarczy kraju, wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz względy ekonomiczne wymuszają na przemyśle budowlanym poszukiwanie sposobów zagospodarowania odpadów budowlanych. (...) – Nie sposób je jednak zupełnie wyeliminować. Dlatego standardem na placu budowy w firmie RD bud jest m.in. zapewnienie krytych pojemników na śmieci, zbieranie odpadów do plastikowych worków lub specjalnych kontenerów. Przeciwdziałamy w ten sposób przenikaniu do gleby i wód gruntowych ewentualnych zanieczyszczeń i chemikaliów wypłukiwanych przez deszcz. – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud Sp. z o.o."

  taniachata.pl

  „Tylko odpowiedzialny i świadomy wykonawca jest w stanie zagwarantować właściwe i skuteczne zagospodarowanie tak dużej ilości odpadów. (...)Zapełnione pojemniki przekazujemy firmie recyklingowej, która może z nich uzyskać wiele użytecznych surowców. Odpady budowlane stanowią bowiem bardzo cenny materiał wtórny – po prostym przetworzeniu mogą stać się pełnowartościowym kruszywem budowlanym, znajdującym zastosowanie zarówno przy produkcji materiałów budowlanych, jak i podczas budowy nowych obiektów i dróg. – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud Sp. z o.o."

  nowoscibudowlane.pl

  Zrównoważone budownictwo to droga do obniżenia zużycia energii i – co za tym idzie – minimalizowania kosztów operacyjnych oraz utrzymania budynku przy długotrwałym użytkowaniu. (...) – dodaje Eric Agnello."

 • Luty 2015

  budnet.pl

  „Z tych właśnie powodów, park biurowy Neopark może się poszczycić certyfikatem BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent”. Neopark został zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud.”

  cijournal.com

  „Zakończenie realizacji pierwszej fazy inwestycji, tj. pierwszego z dwóch budynków, zaplanowano na III kw. 2016 r. Neopark został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud.”

  e-biurowce.pl

  „Neopark został zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud. Zakończenie realizacji pierwszej fazy inwestycji zaplanowano na III kw. 2016 r."

  encompassme.pl

  Z początkiem marca rozpoczyna się budowa projektu biurowego Neopark, zlokalizowanego na skrzyżowaniu ulic Cybernetyki i Wynalazek na warszawskim mokotowie, którego inwestorem jest firma Yareal. Neopark zaoferuje najemcom 24 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A."

  eurobuildcee.com

  Neopark został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud. – Bogata oferta dodatkowa dedykowana pracownikom budynku obejmie m.in. zlokalizowaną na parterze modną restaurację będącą przestrzenią spotkań, punkty handlowo-usługowe, salę konferencyjną, klub fitness, parking dla rowerów, myjnię samochodową oraz usługę concierge – wyjaśnia Katarzyna Oleksińska z Yareal Polska."

  gazetainwestor.pl

  „W każdym z budynków znajdą się reprezentacyjne hole recepcyjne oraz pięć kondygnacji biurowych. Poszczególne poziomy zróżnicowane będą pod względem wielkości: od ok. 1500 mkw do około 2500 mkw. W obiekcie znajdzie się m.in. zlokalizowana na parterze restauracja, punkty handlowo-usługowe, sala konferencyjna, klub fitness, parking dla rowerów, myjnia samochodowa oraz usługa concierge.”

  investmap.pl

  „Z tych właśnie powodów, park biurowy Neopark może się poszczycić certyfikatem BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent”. Neopark został zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud.”

  muratorplus.pl

  „Neopark został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawacą inwestycji została firma RD Bud. Neopark zdobył precertyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Zastosowane w inwestycji rozwiązania przyjazne środowisku to m.in. zasilanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody, energooszczędne windy oraz oświetlenie i stacje ładowania samochodów elektrycznych.”

  nowawarszawa.pl

  „Zasilanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody, energooszczędne windy oraz oświetlenie i stacje ładowania samochodów elektrycznych, to tylko niektóre z tych elementów. Z tych właśnie powodów, park biurowy Neopark może się poszczycić certyfikatem BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent”. Neopark został zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud.”

  prem.pl

  W pierwszych dniach marca mają się rozpocząć prace przy realizacji zespołu biurowego Neopark w Warszawie-Mokotowie w rejonie ulic Cybernetykii Wynalazek. Na generalnego wykonawcę inwestycji, której deweloperem jest spółka celowa Yawa 18, utworzona przez Yareal, wybrano RD bud.

  propertynews.pl

   Zasilanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody, energooszczędne windy oraz oświetlenie i stacje ładowania samochodów elektrycznych, to tylko niektóre z tych elementów. Z tych właśnie powodów, park biurowy Neopark otrzymał certyfikat BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent". Neopark został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud.” 

  qbusiness.pl 

  Zastosowane w inwestycji rozwiązania przyjazne środowisku wpłyną na obniżenie kosztów jej eksploatacji. Zasilanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody, energooszczędne windy oraz oświetlenie i stacje ładowania samochodów elektrycznych, to tylko niektóre z tych elementów.

  remonitor.pl

  „Obiekt otrzymał także certyfikatem BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent”. Neopark został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud.” 

  renews.pl

  „Zasilanie wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, urządzenia do utylizacji oraz zminimalizowania zużycia wody, energooszczędne windy oraz oświetlenie i stacje ładowania samochodów elektrycznych, to tylko niektóre z tych elementów. Z tych właśnie powodów, park biurowy Neopark może się poszczycić certyfikatem BREEAM dla tzw. zielonych budynków na poziomie „Excellent”. Neopark został zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud.”

  terenyinwestycyjne.info

  Neopark został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawacą inwestycji jest firma RD Bud. Deweloper informuje, że Neopark ma się wyróżniać na tle innych inwestycji biurowych położonych na Dolnym Mokotowie wyjątkowym projektem architektonicznym, m.in. całkowicie przeszkloną fasadą, ułatwiającą dotarcie światła słonecznego do jego wnętrza oraz zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Pięć kondygnacji biurowych będzie mieć zróżnicowaną powierzchnię od ok. 1,5 tys. mkw. do około 2,5 tys. mkw.

  thecity.com.pl

  „Zakończenie realizacji pierwszej fazy inwestycji, tj. pierwszego z dwóch budynków, zaplanowano na III kw. 2016 r. Poszczególne poziomy zróżnicowane będą pod względem wielkości: od ok. 1500 mkw. do około 2500 mkw. Biura typu „open space” będą mogły być dowolnie przearanżowane na przestrzeń z pokojami biurowymi oraz odwrotnie.  Neopark został zaprojektowany przez pracownię JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD Bud.”

  urbanity.pl

  „W ramach inwestycji powstaną dwa 5-kondygnacyjne budynki, które realizowane będą w dwóch etapach. Budowa pierwszej fazy projektu rozpocznie się z początkiem marca br., i potrwa do września 2016 roku. Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada pracownia JEMS Architekci, a generalnym wykonawcą została firma RD Bud.”

   

 • Głos Wielkopolski 16.01.2015

  Budownictwo zrównoważone energetycznie jest już coraz bliżej nas"

  „(...) Tymczasem wciąż zbyt mało uwagi poświęca się korzyściom, jakie niesie za sobą wysoka efektywność energetyczna sektora budowlanego dla inwestora czy najemcy. Nie tylko w kontekście inwestycyjnym, ale również tych odnoszących się do wydajności i zdrowego miejsca pracy - mówi eric Agnello z RD bud."