Media about usHere you will find selected press releases about our company.

 • EUROBUILD CEE 3/2014

  „ New food court for Arkadia”

   „ POLAND: Following the recent refurbishment for the food court in Galeria Mokotów, Unibail – Radamco has decided to introduce similar changes to its other Warsaw shopping center  – Arkadia (…) The modernisation will result in change a food court tenants (…) The work has been entrusted to RD bud (…)”

 • „ Kurkowa 14 residence to be built in Wrocław”

  „ Kurkowa 14 residence to be built in Wrocław”

  „ (…) The investor behind the project is Nacarat, which was established in 2009 through the merger of three companies within the Rabot Dutilleul group: Palm Promotion, Bati Conseil oraz Sedaf. The general contractor is RD bud (which also belongs to the Rabot Dutilleul group) (…)”

 • July

  obud.pl

   „(…)Powyższe wskazania eksperta z firmy RD bud przybliżają znaczenie oraz niektóre korzyści, jakie niesie za sobą urzeczywistnianie wytycznych zrównoważonego budownictwa. Upowszechnienie podstawowych standardów tej koncepcji wśród wszystkich stron zaangażowanych w proces budowy umożliwi odpowiedzialne i pozostające w zgodzie z naturą kształtowanie architektury miast(…)”

  24gazeta.pl

   „(…)Firma budowlana, która tak jak RD bud, podejmuje się realizacji tzw. „zrównoważonych inwestycji” musi dostosować zarówno sposób organizacji placu budowy, jak i charakter samych prac budowlanych pod wyraźnie określone wymagania.  Jednym z nich jest ograniczenie poziomu emisji hałasu, jaki zazwyczaj towarzyszy wykonywaniu prac budowlanych.  Od wykonawcy oczekuje się zastosowania elektrycznego wibrowania betonu zamiast pneumatycznego oraz mocowania powierzchni deskowania przy użyciu klucza a nie młota(…)”

  www.thecity.com.pl

   „(…) Zgodnie z zapewnieniami głównego inwestora wiadomo już, że w obiekcie powstać ma market spożywczy i elektroniczny oraz 40 butików polskich i zagranicznych marek. Do tej pory umowy najmu podpisały już takie firmy jak Pepco i Rossmann. Planowane otwarcie obiektu nastąpić ma 22 listopada 2012 roku. Do tej pory wykończona zostanie elewacja oraz wnętrza obiektu. Generalnym wykonawcą Bolesławiec City Center jest należąca do Grupy Rabot Dutilleul firma RD bud, która w Polsce funkcjonuje od 1997 roku(…)”

  budnews.tv

  „(…)Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, praktyka bezpiecznego budowania oraz nowe technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, powodują, że użytkowanie obiektów jest przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. O tym jak w praktyce wygląda wdrożenie zasad zrównoważonego budownictwa mówi Jean-Luc Darras, ekspert z firmy RD bud, która od 2 lat jest inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej(…)”

  www.taniachata.pl

   „(…) Warunkiem koniecznym do zachowania standardów zrównoważonego budownictwa jest także ograniczenie poziomu zużycia energii elektrycznej poprzez instalowanie różnych liczników do dokonywania comiesięcznych odczytów zużycia energii oraz systemów uniemożliwiających zużywanie energii elektrycznej w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby, dzięki czemu, możliwe jest odcięcie zasilania w niektórych strefach budowy m.in. w nocy i w weekendy” – wyjaśnia Jean-Luc Darras, Dyrektor Techniczny oraz Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie RD bud (…)”

  www.inzynierbudownictwa.pl

   „(…) Nowoczesna galeria w Bolesławcu położona jest przy ul. Asnyka, prowadzącej bezpośrednio do zabytkowej części miasta. Ponad 8 tys. m² powierzchni użytkowej i niemal 5 tys. m² powierzchni handlowo-usługowej rozmieszczonej na trzech imponujących rozmachem kondygnacjach budynku umożliwia zaadoptowanie eleganckich lokali usługowych, luksusowych sklepów oraz prestiżowych biur. Dzięki dominującym w projekcie przeszkleniom widok z okien galerii ukazywać będzie zabytkową, niezwykle urokliwą część miasta. Inwestycja, której generalnym wykonawcą jest należąca do Grupy Rabot Dutilleul firma RD bud, zostanie oddana do użytku 22 listopada br(…)”

  www.rzecznikprasowy.pl

   „(…) Zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa widoczne zmiany w architekturze miasta, zwłaszcza w czasie prowadzenia prac budowlanych, nie muszą wiązać się z zaburzeniem estetyki otoczenia. Takie podejście promuje firma RD bud, która zadbała, by wokół najnowszej inwestycji we Wrocławiu - hotelu z sieci „B&B” - wzniesiono nietypowy 60 metrowy płot, ozdobiony malarskimi impresjami (…)”

  www.terenyinwestycyjne.info

   „(…) Budowa nowego centrum handlowego w Bolesławcu wkroczyła w decydującą fazę. 26 czerwca firma RD bud Sp świętowała zawieszenie wiechy w Centrum Handlowym City Center.  Dynamicznie postępujące prace budowalne i zakończenie istotnego etapu realizacji uczcili wspólnie dyrekcja firmy, pracownicy oraz lokalne władze. Inwestycja, której generalnym wykonawcą jest należąca do Grupy Rabot Dutilleul firma RD bud, zostanie oddana do użytku 22 listopada 2012 roku (…)”

  regiodom.pl

   „(…)Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, praktyka bezpiecznego budowania oraz nowe technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, powodują, że użytkowanie obiektów jest przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. O tym, jak wygląda wdrożenie zasad zrównoważonego budownictwa, mówi Jean-Luc Darras, ekspert z firmy RD bud. Od 2 lat jest ona inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej (…)”

  www.bolec.info

   „(…) We wtorek, 26 czerwca 2012 roku główny wykonawca firma RD bud Sp.z o.o. zawiesiła wiechę na City Center w Bolesławcu. Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana. Zwyczajowo to zakończenie ważnego etapu budowy domu, czyli położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu. W tym przypadku to wykonanie stanu surowego budynku.  Na uroczystość wykonawca robót zaprosił pracujących przy jego budowie, inwestora, projektantów, władze lokalne i ważne osobistości lokalne(…)”

  www.wirtualnemedia.pl

   „(…) Wśród przybyłych gości byli partnerzy handlowi, kontrahenci oraz pracownicy firmy RD bud. To istotne dla regionu wydarzenie zaszczycili swoją obecnością również przedstawiciele lokalnych władz: wiceprezydent miasta Bolesławiec, zastępca starosty, przewodniczący rady powiatu oraz przedstawiciele lokalnych instytucji. Nie zabrakło także dziennikarzy z regionalnej telewizji i prasy. Imprezę prowadziła reprezentująca Agencję GutPR Hanna Gehrke – Gut, która w imieniu gospodarza, firmy RD bud oraz głównego inwestora firmy Antan powitała zgromadzonych gości (…)”

  news.kafito.pl

   „(…) Zawieszeniu tradycyjnej wiechy w obiekcie CH BC Center towarzyszyła podniosła oprawa oraz bankiet. W uroczystości wzięło udział około 70 osób. Po przywitaniu wszystkich zaproszonych, tuż po godzinie 14. rozpoczęła się oficjalna część. Wśród przybyłych gości byli partnerzy handlowi, kontrahenci oraz pracownicy firmy RD bud. To istotne dla regionu wydarzenie zaszczycili swoją obecnością również przedstawiciele lokalnych władz: wiceprezydent miasta Bolesławiec, zastępca starosty, przewodniczący rady powiatu oraz przedstawiciele lokalnych instytucji (…)”

  www.muratorplus.pl

   „(…) W obiekcie znajdą się sklepy, punkty usługowe, biura oraz podziemny parking wyposażony w windę. Obiekt jest pierwszym w mieście centrum handlowym o europejskim standardzie. Bolesławiec City Center budowany jest w ścisłym centrum miasta, w pobliżu zabytkowego Rynku. Przypomnijmy, że pod koniec października ubiegłego roku, wmurowano kamień węgielny pod budowę galerii, a roboty budowlane prowadzone są od połowy 2011 roku. RD bud planuje zakończyć budowę w listopadzie i tym samym, centrum handlowe ma zostać oddane do użytku 22 listopada (…)”

  www.rzecznikprasowy.pl

   „(…) Sprzymierzeńcem upowszechniania idei zrównoważonego budownictwa jest z pewnością Unia Europejska, która aktywnie promuje narzędzia, technologie, metodologie oraz materiały redukujące m.in. hałas oraz nagromadzenie odpadów w miastach. Firma budowlana, która tak jak RD bud, podejmuje się realizacji tzw. „zrównoważonych inwestycji” musi dostosować zarówno sposób organizacji placu budowy, jak i charakter samych prac budowlanych pod wyraźnie określone wymagania (…)”

  www.newsyprasowe.pl

  „(…) Zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa widoczne zmiany w architekturze miasta, zwłaszcza w czasie prowadzenia prac budowlanych, nie muszą wiązać się z zaburzeniem estetyki otoczenia. Takie podejście promuje firma RD bud, która zadbała, by wokół najnowszej inwestycji we Wrocławiu – hotelu z sieci „B&B” – wzniesiono nietypowy 60 metrowy płot, ozdobiony malarskimi impresjami na temat stolicy dolnego śląska (…)”

  opendoor.pl

   „(…) Podejmując się realizacji obiektu położonego w okolicy zabytkowej części Wrocławia firma RD bud dołożyła starań, by również sam plac budowy nie szpecił wizerunku miasta. Artystyczny charakter zdobiących płot malowideł o tytule „Podwodny Wrocław” to zasługa uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego  We Wrocławiu. Inicjator projektu do współpracy przy realizacji ogrodzenia przy ul. Piotra Skargi zaprosił także dwie firmy z branży budowlanej (…)”

  www.uspro.pl

  „(…) Warunkiem koniecznym do zachowania standardów zrównoważonego budownictwa jest także ograniczenie poziomu zużycia energii elektrycznej poprzez instalowanie różnych liczników do dokonywania comiesięcznych odczytów zużycia energii oraz systemów uniemożliwiających zużywanie energii elektrycznej w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby, dzięki czemu, możliwe jest odcięcie zasilania w niektórych strefach budowy m.in. w nocy i w weekendy” – wyjaśnia Jean-Luc Darras, Dyrektor Techniczny oraz Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie RD bud (…)”

  www.greenbiznes.pl

  „(…) Sprzymierzeńcem upowszechniania idei zrównoważonego budownictwa jest z pewnością Unia Europejska, która aktywnie promuje narzędzia, technologie, metodologie oraz materiały redukujące m.in. hałas oraz nagromadzenie odpadów w miastach. Firma budowlana, która tak jak RD bud, podejmuje się realizacji tzw. „zrównoważonych inwestycji” musi dostosować zarówno sposób organizacji placu budowy, jak i charakter samych prac budowlanych pod wyraźnie określone wymagania (…)”

 • June

  24pr.pl

   „(…) Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, praktyka bezpiecznego budowania oraz nowe technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, powodują, że użytkowanie obiektów jest przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. O tym jak w praktyce wygląda wdrożenie zasad zrównoważonego budownictwa mówi Jean-Luc Darras, ekspert z firmy RD bud, która od 2 lat jest inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej(…)”

  budownictwopolskie.pl

   „(…) 26 czerwca br. firma RD bud Sp. z o.o. , specjalizująca się w kompleksowej budowie inwestycji komercyjnych, logistycznych i przemysłowych, świętowała zawieszenie wiechy w nowo budowanym Centrum Handlowym City Center w Bolesławcu. Dynamicznie postępujące prace budowalne i zakończenie istotnego etapu realizacji uczcili wspólnie dyrekcja firmy, pracownicy oraz lokalne władze. Kolejna imponująca rozmachem i architekturą inwestycja, której generalnym wykonawcą jest należąca do Grupy Rabot Dutilleul firma RD bud, zostanie oddana do użytku 22 listopada 2012 roku(…)”

  www.info-budownictwo.pl

   „(…) Sprzymierzeńcem upowszechniania idei zrównoważonego budownictwa jest z pewnością Unia Europejska, która aktywnie promuje narzędzia, technologie, metodologie oraz materiały redukujące m.in. hałas oraz nagromadzenie odpadów w miastach" mówi Jean-Luc Darras, Dyrektor Techniczny oraz Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie RD bud(…)”

  http://www.budownictwo.org/artykuly,42375,1,Na_czym_polega_zrownowazone_budownictwo

   „(…) Firma budowlana, która tak jak RD bud, podejmuje się realizacji tzw. „zrównoważonych inwestycji” musi dostosować zarówno sposób organizacji placu budowy, jak i charakter samych prac budowlanych pod wyraźnie określone wymagania. Jednym z nich jest ograniczenie poziomu emisji hałasu, jaki zazwyczaj towarzyszy wykonywaniu prac budowlanych. Od wykonawcy oczekuje się zastosowania elektrycznego wibrowania betonu zamiast pneumatycznego oraz mocowania powierzchni deskowania przy użyciu klucza a nie młota(…)”

  www.istotne.pl

   „(…) Firma RD Bud zakończyła prace przy budowie konstrukcji budynku. Niebawem będą wstawiane okna, później rozpoczną się prace przy zakładaniu szklanej elewacji, a wewnątrz galerii będą wykańczane wnętrza. „Bolesławiec City Center” będzie pierwszym w naszym mieście centrum handlowym. Galeria jest w samym sercu Bolesławca przy ulicy Asnyka. Ma trzy kondygnacje, ponad 8 tys. m2 powierzchni użytkowej i niemal 5 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej (…)”

  www.newsyprasowe.pl

   „(…) Nie zabrakło także dziennikarzy z regionalnej telewizji i prasy. Imprezę prowadziła reprezentująca Agencję GutPR Hanna Gehrke – Gut, która w imieniu gospodarza, firmy RD bud oraz głównego inwestora firmy Antan powitała zgormadzonych gości. Przemawiający po niej Gilbert Roussel z firmy RD budwyraził radość z przybycia biesiadników oraz z poparcia lokalnych władz dla tak przyszłościowych inicjatyw jak nowe centrum handlowe w Bolesławcu. O niewątpliwych korzyściach płynących z realizacji takiej inwestycji dla samego miasta wypowiedział się także, Jan Von Lewinski z firmy ANTAN (…)”

  www.budowa.org

   „(…)Warunkiem koniecznym do zachowania standardów zrównoważonego budownictwa jest także ograniczenie poziomu zużycia energii elektrycznej poprzez instalowanie różnych liczników do dokonywania comiesięcznych odczytów zużycia energii oraz systemów uniemożliwiających zużywanie energii elektrycznej w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby, dzięki czemu, możliwe jest odcięcie zasilania w niektórych strefach budowy m.in. w nocy i w weekendy” – wyjaśnia Jean-Luc Darras, Dyrektor Techniczny oraz Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie RD bud(…)”

  tirzdon.budowlaniec.org

   „(…) Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, praktyka bezpiecznego budowania oraz nowe technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, powodują, że użytkowanie obiektów jest przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. O tym jak w praktyce wygląda wdrożenie zasad zrównoważonego budownictwa mówi Jean-Luc Darras, ekspert z firmy RD bud, która od 2 lat jest  inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej (…)”

  www.luban.gazeta-info.pl

   „(…) 26 czerwca br. firma RD bud Sp. z o.o., specjalizująca się w kompleksowej budowie inwestycji komercyjnych, logistycznych i przemysłowych, świętowała zawieszenie wiechy w nowo budowanym Centrum Handlowym City Center w Bolesławcu. Dynamicznie postępujące prace budowalne i zakończenie istotnego etapu realizacji uczcili wspólnie dyrekcja firmy, pracownicy oraz lokalne władze. Kolejna imponująca rozmachem i architekturą inwestycja, której generalnym wykonawcą jest należąca do Grupy Rabot Dutilleul firma RD bud, zostanie oddana do użytku 22 listopada 2012 roku(…)”

  nowoscibudowlane.com.pl

   „(…) Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, praktyka bezpiecznego budowania oraz nowe technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, powodują, że użytkowanie obiektów jest przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. O tym jak w praktyce wygląda wdrożenie zasad zrównoważonego budownictwa mówi Jean-Luc Darras, ekspert z firmy RD bud, która od 2 lat jest  inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej(…)”

  www.ekooszczedni.pl

   „(…)Firma budowlana, która tak jak RD bud, podejmuje się realizacji tzw. „zrównoważonych inwestycji” musi dostosować zarówno sposób organizacji placu budowy, jak i charakter samych prac budowlanych pod wyraźnie określone wymagania. Jednym z nich jest ograniczenie poziomu emisji hałasu, jaki zazwyczaj towarzyszy wykonywaniu prac budowlanych. Od wykonawcy oczekuje się zastosowania elektrycznego wibrowania betonu zamiast pneumatycznego oraz mocowania powierzchni deskowania przy użyciu klucza a nie młota (…)”

  oknonet.pl

   „(…)Powyższe wskazania eksperta z firmy RD bud przybliżają znaczenie oraz niektóre korzyści, jakie niesie za sobą urzeczywistnianie wytycznych zrównoważonego budownictwa. Upowszechnienie podstawowych standardów tej koncepcji wśród wszystkich stron zaangażowanych w proces budowy umożliwi odpowiedzialne i pozostające w zgodzie z naturą kształtowanie architektury miast(…)”

  www.moj-ogrodnik.pl

   „(…) Warunkiem koniecznym do zachowania standardów zrównoważonego budownictwa jest także ograniczenie poziomu zużycia energii elektrycznej poprzez instalowanie różnych liczników do dokonywania comiesięcznych odczytów zużycia energii oraz systemów uniemożliwiających zużywanie energii elektrycznej w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby, dzięki czemu, możliwe jest odcięcie zasilania w niektórych strefach budowy m.in. w nocy i w weekendy” – wyjaśnia Jean-Luc Darras, Dyrektor Techniczny oraz Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie RD bud(…)”

  www.budnet.pl

   „(…) Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, praktyka bezpiecznego budowania oraz nowe technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, powodują, że użytkowanie obiektów jest przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. O tym jak w praktyce wygląda wdrożenie zasad zrównoważonego budownictwa mówi Jean-Luc Darras, ekspert z firmy RD bud, która od 2 lat jest  inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej(…)”

 • The City nr 5/2013

  „Budowa hotelu B&B Wrocław na finiszu”

  „(…) Niedługo hotel zostanie otynkowany, zamontowana zostanie również kamienna część elewacji. W czerwcu rozpocznie się wyposażanie pokoi. Generalnym wykonawcą obiektu jest spółka RD bud. (…).”

1 2 >>