Media o nasW tym miejscu znajdą Państwo wybrane publikacje prasowe dotyczące naszej firmy.

 • Polish Real Estate Market 22-28.09.2016

  „RD bud zrealizuje dla Yareal biurowiec "Nowogrodzka Square" o powierzchni najmu 12 tys. m2 w Warszawie."

  „RD bud został generalnym wykonawcą biurowca "Nowogrodzka Square", który Yareal zrealizuje w Warszawie przy. Al. Jerozolimskich i ul. Nowogrodzkiej."

 • Wrzesień 2016

  eurobuildcee.com

  „Francuski deweloper rozpoczął realizację biurowca między ul. Nowogrodzką a Al. Jerozolimskimi w Warszawie. Prace rozpoczynają się od uporządkowania parceli, na której stanąć ma Nowogrodzka Square. Generalnym wykonawcą jest RD Bud."

  wbj.pl

  „Real estate developer Yareal Polska has launched construction works at a new office scheme, Nowogrodzka Square in Warsaw. RD Bud is the general contractor. The seven-storey building will be located on the area between ulica Nowogrodzka and Aleje Jerozolimskie."

  asbudownictwa.pl

  „– Oferta programowa SCF 2016 została starannie dobrana do potrzeb branży, dzięki czemu przyciągnęła wielu uczestników rynku – ocenia Magdalena Agnello, Dyrektor ds. Handlowych w firmie RD bud, która jako Generalny Wykonawca wyspecjalizowany w realizacji centrów handlowych, już trzeci rok z rzędu prezentowała swoje realizacje uczestnikom Shopping Center Forum."

  propertydesign.pl

  „– Od kilku sezonów obserwujemy w Polsce wzmożoną aktywność inwestycyjną w sektorze retail, związaną w największym stopniu z przebudową, rozbudową lub modernizacją już istniejących centrów handlowych - mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud."

  propertyjournal.pl

  „– Od kilku sezonów obserwujemy w Polsce wzmożoną aktywność inwestycyjną w sektorze retail, związaną w największym stopniu z przebudową, rozbudową lub modernizacją już istniejących centrów handlowych. Dlatego w dużej mierze to właśnie pod tym kątem przygotowywaliśmy się do udziału w zakończonej właśnie edycji SCF, chcąc przy tym zwrócić uwagę deweloperów i zarządców nieruchomości, że tego typu projekty – na etapie ich realizacji – rządzą się nieco  innymi prawami niż budowa obiektu od podstaw. (...) – wyjaśnia Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud, (...)."

  retailnet.pl

  „– Jesteśmy  zadowoleni zarówno ze względu na duże zainteresowanie naszym stoiskiem, jak i profesjonalną organizację. Na pewno będziemy nadal podtrzymywać tradycję udziału w SCF, szczególnie, że to jedna z nielicznych okazji w roku, by w jednym miejscu i czasie spotkać tak wielu przedstawicieli branży, na rzecz której działamy, i która, bądź co bądź, jest nam szczególnie bliska – zapowiada dyrektor generalny RD bud."

  swiat-szkla.pl

  „– Od kilku sezonów obserwujemy w Polsce wzmożoną aktywność inwestycyjną w sektorze retail, związaną w największym stopniu z przebudową, rozbudową lub modernizacją już istniejących centrów handlowych. (...)  Tu prace prowadzone są z reguły na funkcjonującym obiekcie, co powoduje niedogodności zarówno dla klientów, jak i najemców. (...) – wyjaśnia Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud, (...)."

  e-hotelarz.pl

  „Kilka dni po otwarciu hotelu B&B w Łodzi, pierwszych gości przyjął także kolejny obiekt tej sieci – 2-gwiazdkowy B&B w Katowicach. Hotel usytuowany tuż obok budynku Filharmonii Śląskiej dysponuje 105-pokojami. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma RD bud."

  muratorplus.pl

  „Sześciopiętrowy hotel B&B Katowice Centrum położony jest w centrum Katowic, w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Katowickiej, u zbiegu ulic Opolskiej i Sokolskiej. Do dyspozycji gości jest 105 pokoi. (...) Generalnym wykonawcą inwestycji była firma RD Bud.

  propertydesign.pl

  „15 września grupa hotelowa B&B otworzyła hotel B&B Katowice Centrum. Obiekt usytuowany jest w ścisłym centrum miasta, tuż obok Filharmonii Śląskiej. Za projekt hotelu odpowiada Autorska Pracownia Projektowa Arbapol. Głównym wykonawcą była firma RD Bud."

  budnews.pl

  „– To dla nas zaszczyt i ogromna satysfakcja, że kolejny raz możemy dokładać swoje cegiełki do sukcesu Onko Olimpiady, nie tylko jako jeden ze sponsorów, ale i aktywny uczestnik – mówi Magdalena Agnello – Dyrektor ds. Handlowych z firmy RD bud, po czym dodaje: – Każdego roku w ramach wolontariatu pracownicy naszej firmy występują na zawodach w charakterze team-leaderów, roztaczając opiekę nad biorącymi udział w olimpiadzie dziećmi z różnych regionów Polski."

  zbudujmydom.pl

  „(...) montowane wokół niego ogrodzenie, poprzez ukrywanie przed wzrokiem przechodniów i przejeżdżających kierowców tego, co nieestetyczne, pozwala uporządkować wizualnie otoczenie. Natomiast dobre praktyki takich wykonawców jak RD bud są doskonałym świadectwem tego, że wprowadzanie poważnych zmian w architekturze miasta, dzięki zasadom zrównoważonego budownictwa, może przebiegać w sposób nie zakłócający krajobrazu okolicy."

 • Sierpień 2016

  archimania.pl

  „(...) plac budowy z reguły niezbyt korzystnie wpływa na atrakcyjność pobliskiej scenerii. Stąd montowane wokół niego ogrodzenie, poprzez ukrywanie przed wzrokiem przechodniów i przejeżdżających kierowców tego, co nieestetyczne, pozwala uporządkować wizualnie otoczenie. Natomiast dobre praktyki takich wykonawców jak RD bud są doskonałym świadectwem tego, że wprowadzanie poważnych zmian w architekturze miasta, dzięki zasadom zrównoważonego budownictwa, może przebiegać w sposób nie zakłócający krajobrazu okolicy."

  budnews.pl

  „Segmentujące właściwości ogrodzeń są niezwykle istotne przede wszystkim z uwagi na względy bezpieczeństwa. – Centra miast są zazwyczaj mocno zatłoczone. Dotyczy to zarówno liczby przemieszczających się ludzi, jak i samej zabudowy. W takich warunkach niestety łatwo o wypadek w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Spadające lub niesione wiatrem materiały, ciężkie maszyny, a nawet nierówny grunt – to wszystko może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa."

  budowa.org

  Na zagrożenia wynikające z takich przedsięwzięć (budowlanych w centrum miasta - przyp. red.) zwraca uwagę Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud. – Spadające lub niesione wiatrem materiały, ciężkie maszyny, a nawet nierówny grunt – to wszystko może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa. Zadaniem dobrego wykonawcy jest dołożenie wszelkich starań, by temu zapobiec oraz by każdy dzień budowy był dniem bez wypadku – tak w przypadku robotników, jak i przechodniów (...). – wyjaśnia

  budowaplus.pl

  – Jako firma specjalizująca się w realizacji projektów umiejscowionych nierzadko w ścisłym centrum miasta, zdajemy sobie sprawę z tego, jaki wpływ na wygląd otoczenia mają wykonywane przez nas prace. Zależy nam, by prowadzone przez nas inwestycje w pełni z nim współgrały. Stąd przykładowo w trakcie budowy wrocławskiego hotelu sieci B&B zaangażowaliśmy do jej upiększenia utalentowanych uczniów ze szkoły plastycznej (...) mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud"

  chemiabudowlana.info

  „Tego typu konstrukcje (ogrodzenia - przyp. red.) nie tylko stoją na straży mienia, ale też tego, by przechodniom czy kierowcom przemieszczającym się obok trwającej inwestycji nie przydarzyło się nic złego w związku z wykonywanymi robotami. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku prac budowlanych prowadzonych w miastach, gdzie gęsta zabudowa i duży ruch stanowią poważne utrudnienie nie tylko dla samych wykonawców, ale również przechodniów. Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud: – (...) W takich warunkach niestety łatwo o wypadek w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Spadające lub niesione wiatrem materiały, ciężkie maszyny, a nawet nierówny grunt – to wszystko może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa."

  jak-budowac.pl

  „Jako płaszczyzna w przestrzeni publicznej może (ogrodzenie - przyp. red.) bowiem zostać wykorzystane chociażby do przeprowadzenia akcji sprzyjających integracji lokalnych społeczności, dodając przy tym otoczeniu estetycznego waloru. Doskonałym tego przykładem jest jedna z inicjatyw firmy RD bud. – (...) w trakcie budowy wrocławskiego hotelu sieci B&B zaangażowaliśmy do jej upiększenia  utalentowanych uczniów ze szkoły plastycznej, którzy na ponad 60-metrowym ogrodzeniu okalającym inwestycję przedstawili zabytki stolicy Dolnego Śląska w otoczeniu morskich stworzeń, co stanowiło dodatkową atrakcję dla mieszkańców i turystów (...) – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud.

  propertydesign.pl

  „W dobie szybkiego rozwoju cywilizacyjnego place budowy to nieodłączny element – zwłaszcza miejskiego – krajobrazu. Gdzie nie spojrzeć realizowane są nowe inwestycje. (...) Paradoksalnie, ogrodzenie, choć z założenia ma odgradzać, może również łączyć – dosłownie i w przenośni. Jako płaszczyzna w przestrzeni publicznej może bowiem zostać wykorzystane chociażby do przeprowadzenia akcji sprzyjających integracji lokalnych społeczności, dodając przy tym otoczeniu estetycznego waloru. Przykładem tego jest jedna z inicjatyw firmy RD bud."

   

   

 • Lipiec 2016

  all-inclusive.pl

  W centrum miasta na ogół jest już bardzo ciasno, a nowe inwestycje często są „doklejane” do już istniejącej zabudowy, co powoduje poważne trudności na etapie realizacji projektu. Wykonawca musi bowiem prowadzić roboty w taki sposób, by przy budowie i dużych wykopach nie uszkodzić fundamentów i ścian przylegających kamienic. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia m.in. przy budowie hotelu B&B we Wrocławiu (…) – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud."

  horecanet.pl

  „Wybór odpowiedniego miejsca pod inwestycję jest jednym z kluczowych czynników gwarantujących jej późniejszy sukces. Trzeba przy tym pamiętać, że taka lokalizacja to ogromne wyzwanie budowlane i logistyczne (...). – Zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i ograniczenie do minimum dyskomfortu związanego z uciążliwym hałasem czy pyleniem to priorytet towarzyszący każdej inwestycji – mówi Eric Agnello, dyrektor generalny RD Bud."

  hotelinfo24.pl

  „Choć każda budowa jest procesem skomplikowanym, wzmożony ruch kołowy i pieszy, który towarzyszy inwestycjom w centrum miasta powoduje szereg dodatkowych utrudnień, z którymi musi zmierzyć się generalny wykonawca. – Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia m.in. przy budowie hotelu B&B we Wrocławiu, który wpisał się w tkankę miejską, przyjmując rolę łącznika spinającego sąsiadujące obiekty – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud."

  inteligentnybudynek.eu

  „Zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i ograniczenie do minimum dyskomfortu związanego z uciążliwym hałasem czy pyleniem to priorytet towarzyszący każdej inwestycji. (…) Jak wyjaśnia Dyrektor Generalny RD bud: – Aby roboty na budowie przebiegały w sposób ciągły, wszelkie materiały czy elementy konstrukcyjne muszą być dostarczone na czas. Dlatego, gdy prace realizowane są w centrum miasta, dostawy organizowane są z reguły nocą."

  investmap.pl

  „Specyfika projektów budowlanych realizowanych w zatłoczonych miejscach wymaga od generalnego wykonawcy nie tylko podjęcia nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, ale również znakomitej organizacji prac oraz dostaw (...). Jak wyjaśnia Dyrektor Generalny RD bud: – Dlatego, gdy prace realizowane są w centrum miasta, dostawy organizowane są z reguły nocą – samochody jeżdżące w dzień i narażone na stanie w korkach nie zdałyby egzaminu, zagrażając terminom zapisanym w kontrakcie."

  inzynierbudownictwa.pl

  „Jak wyjaśnia dyrektor generalny RD bud: – Aby roboty na budowie przebiegały w sposób ciągły, wszelkie materiały czy elementy konstrukcyjne muszą być dostarczone na czas. (...) Dlatego (...) dostawy organizowane są z reguły nocą – samochody jeżdżące w dzień i narażone na stanie w korkach nie zdałyby egzaminu, zagrażając terminom zapisanym w kontrakcie. (...) W przypadku większych transportów nawet tymczasowe wyłączenie części jezdni lub chodnika z użytkowania spowodowałoby dodatkowe utrudnienia komunikacyjne w i tak już zatłoczonych lokalizacjach."

  nieruchomosci.biz

  „Zrozumiałym trendem w przypadku budownictwa handlowego, biurowego czy hotelowego staje się sytuowanie obiektu możliwie jak najbliżej centrum miasta. Trzeba przy tym pamiętać, że taka lokalizacja to ogromne wyzwanie budowlane. (...) – W centrum miasta na ogół jest już bardzo ciasno, a nowe inwestycje często są „doklejane” do już istniejącej zabudowy - mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud."

  projektinwestor.pl

  „(...) Wzmożony ruch kołowy i pieszy, który towarzyszy inwestycjom w centrum miasta powoduje szereg dodatkowych utrudnień, z którymi musi zmierzyć się generalny wykonawca. Także gęsta zabudowa śródmiejska może być czynnikiem podnoszącym skalę zaawansowania tak usytuowanych projektów. – W centrum miasta na ogół jest już bardzo ciasno, (...) co powoduje poważne trudności na etapie realizacji projektu – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud.

  propertyjournal.pl

  Wykonawca musi (...) prowadzić roboty w taki sposób, by przy budowie i dużych wykopach nie uszkodzić fundamentów i ścian przylegających kamienic. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia m.in. przy budowie hotelu B&B we Wrocławiu, który wpisał się w tkankę miejską, przyjmując rolę łącznika spinającego sąsiadujące obiekty – mówi Eric Agnello, dyrektor generalny RD bud."

  terenyinwestycyjne.info

  „Zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i ograniczenie do minimum dyskomfortu związanego z uciążliwym hałasem czy pyleniem to priorytet towarzyszący każdej inwestycji. Jak wyjaśnia Dyrektor Generalny RD bud: - Co więcej, w przypadku większych transportów nawet tymczasowe wyłączenie części jezdni lub chodnika z użytkowania spowodowałoby dodatkowe utrudnienia komunikacyjne w i tak już zatłoczonych lokalizacjach."

 • Czerwiec 2016

  capital24tv.pl

  "RD bud stale powiększa liczbę swoich realizacji i nie zamierza zwalniać tempa rozwoju. Generalny Wykonawca kontynuuje strategię pozyskiwania nowych partnerów biznesowych, uczestnicząc w największych imprezach branżowych. Czerwiec to dla spółki wywodzącej się z francuskiej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul oficjalny początek sezonu wystawowego 2016."

  swiat-szkla.pl

  „- Chcemy być na bieżąco z aktualnymi trendami i potrzebami rynku, by móc na nie odpowiadać jeszcze efektywniej. Taką szansę stwarza nam udział w rozmaitych sympozjach branżowych. W samym czerwcu mamy aż cztery takie wydarzenia w naszym kalendarzu spotkań – podsumowuje Eric Agnello [RD bud]."

  portalpolska.pl

  „Tegoroczny maraton ekspozycji RD bud rozpoczął oficjalnie udziałem w spotkaniu najważniejszych przedstawicieli sektora retail w Polsce i regionie CEE, prezentując swoje flagowe projekty w dniach 1-2 czerwca br. na Stadionie Narodowym, podczas targów ReDI."

  taniachata.pl

  „– Sektor hotelowy w regionie CEE to wciąż bardzo perspektywiczny obszar lokowania kapitału, który przyciąga inwestorów z całego świata. Polska koncentruje na sobie uwagę segmentu ekonomicznego oraz marek premium.[…] – wyjaśnia Dyrektor Generalny RD bud."