Media o nasW tym miejscu znajdą Państwo wybrane publikacje prasowe dotyczące naszej firmy.

 • Lipiec 2016

  all-inclusive.pl

  W centrum miasta na ogół jest już bardzo ciasno, a nowe inwestycje często są „doklejane” do już istniejącej zabudowy, co powoduje poważne trudności na etapie realizacji projektu. Wykonawca musi bowiem prowadzić roboty w taki sposób, by przy budowie i dużych wykopach nie uszkodzić fundamentów i ścian przylegających kamienic. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia m.in. przy budowie hotelu B&B we Wrocławiu (…) – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud."

  horecanet.pl

  „Wybór odpowiedniego miejsca pod inwestycję jest jednym z kluczowych czynników gwarantujących jej późniejszy sukces. Trzeba przy tym pamiętać, że taka lokalizacja to ogromne wyzwanie budowlane i logistyczne (...). – Zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i ograniczenie do minimum dyskomfortu związanego z uciążliwym hałasem czy pyleniem to priorytet towarzyszący każdej inwestycji – mówi Eric Agnello, dyrektor generalny RD Bud."

  hotelinfo24.pl

  „Choć każda budowa jest procesem skomplikowanym, wzmożony ruch kołowy i pieszy, który towarzyszy inwestycjom w centrum miasta powoduje szereg dodatkowych utrudnień, z którymi musi zmierzyć się generalny wykonawca. – Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia m.in. przy budowie hotelu B&B we Wrocławiu, który wpisał się w tkankę miejską, przyjmując rolę łącznika spinającego sąsiadujące obiekty – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud."

  inteligentnybudynek.eu

  „Zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i ograniczenie do minimum dyskomfortu związanego z uciążliwym hałasem czy pyleniem to priorytet towarzyszący każdej inwestycji. (…) Jak wyjaśnia Dyrektor Generalny RD bud: – Aby roboty na budowie przebiegały w sposób ciągły, wszelkie materiały czy elementy konstrukcyjne muszą być dostarczone na czas. Dlatego, gdy prace realizowane są w centrum miasta, dostawy organizowane są z reguły nocą."

  investmap.pl

  „Specyfika projektów budowlanych realizowanych w zatłoczonych miejscach wymaga od generalnego wykonawcy nie tylko podjęcia nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, ale również znakomitej organizacji prac oraz dostaw (...). Jak wyjaśnia Dyrektor Generalny RD bud: – Dlatego, gdy prace realizowane są w centrum miasta, dostawy organizowane są z reguły nocą – samochody jeżdżące w dzień i narażone na stanie w korkach nie zdałyby egzaminu, zagrażając terminom zapisanym w kontrakcie."

  inzynierbudownictwa.pl

  „Jak wyjaśnia dyrektor generalny RD bud: – Aby roboty na budowie przebiegały w sposób ciągły, wszelkie materiały czy elementy konstrukcyjne muszą być dostarczone na czas. (...) Dlatego (...) dostawy organizowane są z reguły nocą – samochody jeżdżące w dzień i narażone na stanie w korkach nie zdałyby egzaminu, zagrażając terminom zapisanym w kontrakcie. (...) W przypadku większych transportów nawet tymczasowe wyłączenie części jezdni lub chodnika z użytkowania spowodowałoby dodatkowe utrudnienia komunikacyjne w i tak już zatłoczonych lokalizacjach."

  nieruchomosci.biz

  „Zrozumiałym trendem w przypadku budownictwa handlowego, biurowego czy hotelowego staje się sytuowanie obiektu możliwie jak najbliżej centrum miasta. Trzeba przy tym pamiętać, że taka lokalizacja to ogromne wyzwanie budowlane. (...) – W centrum miasta na ogół jest już bardzo ciasno, a nowe inwestycje często są „doklejane” do już istniejącej zabudowy - mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud."

  projektinwestor.pl

  „(...) Wzmożony ruch kołowy i pieszy, który towarzyszy inwestycjom w centrum miasta powoduje szereg dodatkowych utrudnień, z którymi musi zmierzyć się generalny wykonawca. Także gęsta zabudowa śródmiejska może być czynnikiem podnoszącym skalę zaawansowania tak usytuowanych projektów. – W centrum miasta na ogół jest już bardzo ciasno, (...) co powoduje poważne trudności na etapie realizacji projektu – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud.

  propertyjournal.pl

  Wykonawca musi (...) prowadzić roboty w taki sposób, by przy budowie i dużych wykopach nie uszkodzić fundamentów i ścian przylegających kamienic. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia m.in. przy budowie hotelu B&B we Wrocławiu, który wpisał się w tkankę miejską, przyjmując rolę łącznika spinającego sąsiadujące obiekty – mówi Eric Agnello, dyrektor generalny RD bud."

  terenyinwestycyjne.info

  „Zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i ograniczenie do minimum dyskomfortu związanego z uciążliwym hałasem czy pyleniem to priorytet towarzyszący każdej inwestycji. Jak wyjaśnia Dyrektor Generalny RD bud: - Co więcej, w przypadku większych transportów nawet tymczasowe wyłączenie części jezdni lub chodnika z użytkowania spowodowałoby dodatkowe utrudnienia komunikacyjne w i tak już zatłoczonych lokalizacjach."

 • Czerwiec 2016

  capital24tv.pl

  "RD bud stale powiększa liczbę swoich realizacji i nie zamierza zwalniać tempa rozwoju. Generalny Wykonawca kontynuuje strategię pozyskiwania nowych partnerów biznesowych, uczestnicząc w największych imprezach branżowych. Czerwiec to dla spółki wywodzącej się z francuskiej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul oficjalny początek sezonu wystawowego 2016."

  swiat-szkla.pl

  „- Chcemy być na bieżąco z aktualnymi trendami i potrzebami rynku, by móc na nie odpowiadać jeszcze efektywniej. Taką szansę stwarza nam udział w rozmaitych sympozjach branżowych. W samym czerwcu mamy aż cztery takie wydarzenia w naszym kalendarzu spotkań – podsumowuje Eric Agnello [RD bud]."

  portalpolska.pl

  „Tegoroczny maraton ekspozycji RD bud rozpoczął oficjalnie udziałem w spotkaniu najważniejszych przedstawicieli sektora retail w Polsce i regionie CEE, prezentując swoje flagowe projekty w dniach 1-2 czerwca br. na Stadionie Narodowym, podczas targów ReDI."

  taniachata.pl

  „– Sektor hotelowy w regionie CEE to wciąż bardzo perspektywiczny obszar lokowania kapitału, który przyciąga inwestorów z całego świata. Polska koncentruje na sobie uwagę segmentu ekonomicznego oraz marek premium.[…] – wyjaśnia Dyrektor Generalny RD bud."

 • Świat Hoteli 5/2016

  Dwa nowe B&B"

  „(...) na Śląsku prace postępują bardzo sprawnie i bez opóźnień. Jak mówi Rafał Chmielewski, Senior Project Manager z firmy RD bud, która jest generalnym wykonawcą inwestycji, konstrukcja budynku jest już gotowa w 70%. Trwają prace na elewacji. Jednocześnie realizowany jest montaż instalacji i prowadzone są roboty wykończeniowe."

 • Polski Przemysł 2/2016

  Podążamy za tendencjami rynku"

  „Spółka RD bud wypracowała własny przepis na sukces na polskim rynku budowlanym. Kluczowymi słowami są tu: <<dywersyfikacja>> - bo firma podejmuje zlecenia w wielu obszarach: od budownictwa przemysłowego, po biurowe i mieszkaniowe - oraz <<zrównoważone budownictwo>>."

 • Gazeta Wyborcza Radom 11.05.2016

  Radomska Castorama prawie gotowa"

  „Znikły rusztowania, budynek już niemal gotowy, widać już charakterystyczne barwy marketu. (...) Jak poinformował nas Maciej Ciupka, kierownik budowy w RD bud, która jest wykonawca inwestycji, sama sieć Castorama nie weszła jeszcze do środka budynku, by wyposażyć go w meble magazynowe, regały, kasy i w końcu towar. Trwają za to prace przy budowie skrzyżowania (...)."