Media o nasW tym miejscu znajdą Państwo wybrane publikacje prasowe dotyczące naszej firmy.

 • Październik 2016

  e-biurowce.pl

  „Biurowiec Nowogrodzka Square powstanie w centrum Warszawy, zamykając pierzeję Alei Jerozolimskich. Oddanie biurowca do użytku planowane jest na I kw. 2018 r. (...) Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma RD bud, która współpracowała z Yareal Polska już wcześniej przy modernizacji i rozbudowie Mokotowska Square oraz przy budowie biurowca Oxygen Park. Firmy wspólnie realizują również projekt kompleksu biurowego Neopark na warszawskim Mokotowie."

  ekonews.pl

  „Warto odnotować, że Nowogrodzka Square realizowana jest w standardzie budownictwa ekologicznego i docelowo spełni wymagania certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent. (...) – Na przestrzeni blisko 20 lat obecności na polskim rynku niejednokrotnie powierzano nam projekty z obszaru budownictwa ekologicznego. (...) mocno wierzymy, że już wkrótce Nowogrodzka Square dołączy do bogatego portfolio naszych realizacji i będzie dla nas kolejnym powodem do dumy – podsumowuje Dyrektor Generalny RD bud."

  investmap.pl

  „W jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w centrum Warszawy startuje budowa nowoczesnego obiektu biurowego – Nowogrodzka Square. Inwestor – Yareal Polska – przy okazji realizacji tego projektu współpracuje z firmą RD bud, której już nie po raz pierwszy powierzył rolę Generalnego Wykonawcy."

  kompasinwestycji.pl

  „W centrum Warszawy startuje budowa nowoczesnego obiektu biurowego – Nowogrodzka Square. Inwestor – Yareal Polska – wybrał na wykonawcę inwestycji firmę RD bud."

  muratorplus.pl

  RD Bud generalnym wykonawcą Nowogrodzka Square. (...) Budynek ma być gotowy w I kwartale 2018. Inwestorem jest Yareal Polska, a projekt architektoniczny opracowała pracownia HRA Architekci."

  nieruchomosci.biz

  W jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w centrum Warszawy startuje budowa nowoczesnego obiektu biurowego – Nowogrodzka Square. (...) – To już czwarta inwestycja, przy której spotykamy się ze spółką Yareal Polska na placu budowy. (...)– mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud.

  nowawarszawa.pl

  W centrum Warszawy startuje budowa nowoczesnego obiektu biurowego – Nowogrodzka Square. Inwestor – Yareal Polska – przy okazji realizacji tego projektu współpracuje z firmą RD bud, której już nie po raz pierwszy powierzył rolę Generalnego Wykonawcy."

  propertydesign.pl

  W jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w centrum Warszawy startuje budowa nowoczesnego obiektu biurowego – Nowogrodzka Square. Projekt architektoniczny renomowanej pracowni HRA Architekci urzeczywistni firma RD bud, (...)."

  propertyjournal.pl

  W centrum Warszawy startuje budowa nowoczesnego obiektu biurowego – Nowogrodzka Square. Inwestor, Yareal Polska przy okazji realizacji tego projektu współpracuje z firmą RD bud, (...)."

  propertynews.pl

  W jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w centrum Warszawy startuje budowa biurowca Nowogrodzka Square. Yareal powierzył generalne wykonawstwo sprawdzonemu partnerowi. (...) Projekt architektoniczny renomowanej pracowni HRA Architekci urzeczywistni firma RD bud,(...)."

  renews.pl

  W jednej z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w centrum Warszawy rusza budowa nowoczesnego obiektu biurowego, Nowogrodzka Square. Inwestor – Yareal Polska powierzył rolę Generalnego Wykonawcy obiektu po raz kolejny firmie RD bud."

  realestatemanager.com

  W centrum Warszawy startuje budowa nowoczesnego obiektu biurowego – Nowogrodzka Square. Inwestor – Yareal Polska – przy okazji realizacji tego projektu współpracuje z firmą RD bud, której już nie po raz pierwszy powierzył rolę generalnego wykonawcy."

  swiat-szkla.pl

  Nowogrodzka Square to już czwarty projekt realizowany wspólnie przez spółki Yareal Polska i RD bud; Fot. RD bud"

  terenyinwestycyjne.info

  Projekty podlegające wielokryterialnej ocenie jakości i wpływu na środowisko to zawsze duże wyzwanie dla Generalnego Wykonawcy. (...) Wszechstronne doświadczenie i doskonała znajomość specyfiki tego typu inwestycji za każdym razem pozwalały nam z sukcesem kończyć podjęte zobowiązania, dlatego mocno wierzymy, że już wkrótce Nowogrodzka Square dołączy do bogatego portfolio naszych realizacji i będzie dla nas kolejnym powodem do dumy – podsumowuje Dyrektor Generalny RD bud."

  urbanity.pl

  Ruszyła budowa warszawskiego biurowca Nowogrodzka Square, którego generalnym wykonawcą została firma RD bud. Inwestorem budynku, który stanie w centrum stolicy jest spółka Yareal Polska."

  wnp.pl

  „RD bud rozpoczął budowę biurowca Nowogrodzka Square w Warszawie, którego inwestorem jest spółka Yareal Polska. (...) Docelowo biurowiec ma spełnić wymagania certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent."

 • Shopping Center Poland 9/2016

  „Remodelingi i rozbudowy wciąż dominującym trendem"

  "– Aby proces związany z remodelingiem lub rozbudą obiektu został przeprowadzony w sposób jak najmniej uciążliwy i najbardziej ekonomiczny, juz na starcie trzeba uwzględnić odpowiednią liczbę miejsc parkingowych, reorganizację ruchu czy etapowanie prac. Zapewniona musi być również dobra współpraca między podwykonawcami (...) mówi Eric Agnello, dyrektor generalny firmy RD bud, kóra na swoim koncie ma m.in. prace modernizacyjne na takich obiektach, jak CH Arkadia, Galeria Wileńska i Galeria Mokotów w Warszawie, czy rozbudowę CH Riviera w Gdyni."

 • Polish Real Estate Market 22-28.09.2016

  „RD bud zrealizuje dla Yareal biurowiec "Nowogrodzka Square" o powierzchni najmu 12 tys. m2 w Warszawie."

  „RD bud został generalnym wykonawcą biurowca "Nowogrodzka Square", który Yareal zrealizuje w Warszawie przy. Al. Jerozolimskich i ul. Nowogrodzkiej."

 • Wrzesień 2016

  eurobuildcee.com

  „Francuski deweloper rozpoczął realizację biurowca między ul. Nowogrodzką a Al. Jerozolimskimi w Warszawie. Prace rozpoczynają się od uporządkowania parceli, na której stanąć ma Nowogrodzka Square. Generalnym wykonawcą jest RD Bud."

  wbj.pl

  „Real estate developer Yareal Polska has launched construction works at a new office scheme, Nowogrodzka Square in Warsaw. RD Bud is the general contractor. The seven-storey building will be located on the area between ulica Nowogrodzka and Aleje Jerozolimskie."

  asbudownictwa.pl

  „– Oferta programowa SCF 2016 została starannie dobrana do potrzeb branży, dzięki czemu przyciągnęła wielu uczestników rynku – ocenia Magdalena Agnello, Dyrektor ds. Handlowych w firmie RD bud, która jako Generalny Wykonawca wyspecjalizowany w realizacji centrów handlowych, już trzeci rok z rzędu prezentowała swoje realizacje uczestnikom Shopping Center Forum."

  propertydesign.pl

  „– Od kilku sezonów obserwujemy w Polsce wzmożoną aktywność inwestycyjną w sektorze retail, związaną w największym stopniu z przebudową, rozbudową lub modernizacją już istniejących centrów handlowych - mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud."

  propertyjournal.pl

  „– Od kilku sezonów obserwujemy w Polsce wzmożoną aktywność inwestycyjną w sektorze retail, związaną w największym stopniu z przebudową, rozbudową lub modernizacją już istniejących centrów handlowych. Dlatego w dużej mierze to właśnie pod tym kątem przygotowywaliśmy się do udziału w zakończonej właśnie edycji SCF, chcąc przy tym zwrócić uwagę deweloperów i zarządców nieruchomości, że tego typu projekty – na etapie ich realizacji – rządzą się nieco  innymi prawami niż budowa obiektu od podstaw. (...) – wyjaśnia Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud, (...)."

  retailnet.pl

  „– Jesteśmy  zadowoleni zarówno ze względu na duże zainteresowanie naszym stoiskiem, jak i profesjonalną organizację. Na pewno będziemy nadal podtrzymywać tradycję udziału w SCF, szczególnie, że to jedna z nielicznych okazji w roku, by w jednym miejscu i czasie spotkać tak wielu przedstawicieli branży, na rzecz której działamy, i która, bądź co bądź, jest nam szczególnie bliska – zapowiada dyrektor generalny RD bud."

  swiat-szkla.pl

  „– Od kilku sezonów obserwujemy w Polsce wzmożoną aktywność inwestycyjną w sektorze retail, związaną w największym stopniu z przebudową, rozbudową lub modernizacją już istniejących centrów handlowych. (...)  Tu prace prowadzone są z reguły na funkcjonującym obiekcie, co powoduje niedogodności zarówno dla klientów, jak i najemców. (...) – wyjaśnia Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud, (...)."

  e-hotelarz.pl

  „Kilka dni po otwarciu hotelu B&B w Łodzi, pierwszych gości przyjął także kolejny obiekt tej sieci – 2-gwiazdkowy B&B w Katowicach. Hotel usytuowany tuż obok budynku Filharmonii Śląskiej dysponuje 105-pokojami. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma RD bud."

  muratorplus.pl

  „Sześciopiętrowy hotel B&B Katowice Centrum położony jest w centrum Katowic, w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Katowickiej, u zbiegu ulic Opolskiej i Sokolskiej. Do dyspozycji gości jest 105 pokoi. (...) Generalnym wykonawcą inwestycji była firma RD Bud.

  propertydesign.pl

  „15 września grupa hotelowa B&B otworzyła hotel B&B Katowice Centrum. Obiekt usytuowany jest w ścisłym centrum miasta, tuż obok Filharmonii Śląskiej. Za projekt hotelu odpowiada Autorska Pracownia Projektowa Arbapol. Głównym wykonawcą była firma RD Bud."

  budnews.pl

  „– To dla nas zaszczyt i ogromna satysfakcja, że kolejny raz możemy dokładać swoje cegiełki do sukcesu Onko Olimpiady, nie tylko jako jeden ze sponsorów, ale i aktywny uczestnik – mówi Magdalena Agnello – Dyrektor ds. Handlowych z firmy RD bud, po czym dodaje: – Każdego roku w ramach wolontariatu pracownicy naszej firmy występują na zawodach w charakterze team-leaderów, roztaczając opiekę nad biorącymi udział w olimpiadzie dziećmi z różnych regionów Polski."

  zbudujmydom.pl

  „(...) montowane wokół niego ogrodzenie, poprzez ukrywanie przed wzrokiem przechodniów i przejeżdżających kierowców tego, co nieestetyczne, pozwala uporządkować wizualnie otoczenie. Natomiast dobre praktyki takich wykonawców jak RD bud są doskonałym świadectwem tego, że wprowadzanie poważnych zmian w architekturze miasta, dzięki zasadom zrównoważonego budownictwa, może przebiegać w sposób nie zakłócający krajobrazu okolicy."

 • Sierpień 2016

  archimania.pl

  „(...) plac budowy z reguły niezbyt korzystnie wpływa na atrakcyjność pobliskiej scenerii. Stąd montowane wokół niego ogrodzenie, poprzez ukrywanie przed wzrokiem przechodniów i przejeżdżających kierowców tego, co nieestetyczne, pozwala uporządkować wizualnie otoczenie. Natomiast dobre praktyki takich wykonawców jak RD bud są doskonałym świadectwem tego, że wprowadzanie poważnych zmian w architekturze miasta, dzięki zasadom zrównoważonego budownictwa, może przebiegać w sposób nie zakłócający krajobrazu okolicy."

  budnews.pl

  „Segmentujące właściwości ogrodzeń są niezwykle istotne przede wszystkim z uwagi na względy bezpieczeństwa. – Centra miast są zazwyczaj mocno zatłoczone. Dotyczy to zarówno liczby przemieszczających się ludzi, jak i samej zabudowy. W takich warunkach niestety łatwo o wypadek w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Spadające lub niesione wiatrem materiały, ciężkie maszyny, a nawet nierówny grunt – to wszystko może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa."

  budowa.org

  Na zagrożenia wynikające z takich przedsięwzięć (budowlanych w centrum miasta - przyp. red.) zwraca uwagę Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud. – Spadające lub niesione wiatrem materiały, ciężkie maszyny, a nawet nierówny grunt – to wszystko może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa. Zadaniem dobrego wykonawcy jest dołożenie wszelkich starań, by temu zapobiec oraz by każdy dzień budowy był dniem bez wypadku – tak w przypadku robotników, jak i przechodniów (...). – wyjaśnia

  budowaplus.pl

  – Jako firma specjalizująca się w realizacji projektów umiejscowionych nierzadko w ścisłym centrum miasta, zdajemy sobie sprawę z tego, jaki wpływ na wygląd otoczenia mają wykonywane przez nas prace. Zależy nam, by prowadzone przez nas inwestycje w pełni z nim współgrały. Stąd przykładowo w trakcie budowy wrocławskiego hotelu sieci B&B zaangażowaliśmy do jej upiększenia utalentowanych uczniów ze szkoły plastycznej (...) mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud"

  chemiabudowlana.info

  „Tego typu konstrukcje (ogrodzenia - przyp. red.) nie tylko stoją na straży mienia, ale też tego, by przechodniom czy kierowcom przemieszczającym się obok trwającej inwestycji nie przydarzyło się nic złego w związku z wykonywanymi robotami. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku prac budowlanych prowadzonych w miastach, gdzie gęsta zabudowa i duży ruch stanowią poważne utrudnienie nie tylko dla samych wykonawców, ale również przechodniów. Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud: – (...) W takich warunkach niestety łatwo o wypadek w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Spadające lub niesione wiatrem materiały, ciężkie maszyny, a nawet nierówny grunt – to wszystko może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa."

  jak-budowac.pl

  „Jako płaszczyzna w przestrzeni publicznej może (ogrodzenie - przyp. red.) bowiem zostać wykorzystane chociażby do przeprowadzenia akcji sprzyjających integracji lokalnych społeczności, dodając przy tym otoczeniu estetycznego waloru. Doskonałym tego przykładem jest jedna z inicjatyw firmy RD bud. – (...) w trakcie budowy wrocławskiego hotelu sieci B&B zaangażowaliśmy do jej upiększenia  utalentowanych uczniów ze szkoły plastycznej, którzy na ponad 60-metrowym ogrodzeniu okalającym inwestycję przedstawili zabytki stolicy Dolnego Śląska w otoczeniu morskich stworzeń, co stanowiło dodatkową atrakcję dla mieszkańców i turystów (...) – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud.

  propertydesign.pl

  „W dobie szybkiego rozwoju cywilizacyjnego place budowy to nieodłączny element – zwłaszcza miejskiego – krajobrazu. Gdzie nie spojrzeć realizowane są nowe inwestycje. (...) Paradoksalnie, ogrodzenie, choć z założenia ma odgradzać, może również łączyć – dosłownie i w przenośni. Jako płaszczyzna w przestrzeni publicznej może bowiem zostać wykorzystane chociażby do przeprowadzenia akcji sprzyjających integracji lokalnych społeczności, dodając przy tym otoczeniu estetycznego waloru. Przykładem tego jest jedna z inicjatyw firmy RD bud."