Media o nasW tym miejscu znajdą Państwo wybrane publikacje prasowe dotyczące naszej firmy.

 • Magazyn Pomorski 12/2013

  „Riwiera nad polskim morzem!”

  „(…) Intrygująca roślinna elewacja, efektowna linia budynku oraz zastosowane materiały przełamują dotychczasowe standardy w budownictwie tego typu obiektów. Realizacją projektu Centrum Handlowego Riviera firma RD bud po raz kolejny udowodniła, że technologia może pozostawać w zgodzie z naturą(…)”.

 • Listopad

  gazetainwestor.pl

  „(…) Coraz częściej alternatywą dla domu jest więc studio z antresolą i okazałym tarasem z widokiem na okoliczny park lub rzekę. Szansę na rozkoszowanie się taką wygodą jeszcze przed końcem 2014 roku będą mieli mieszkańcy Wrocławia. Inwestycja „Kurkowa 14” realizowana obecnie przez firmy RD bud oraz Nacarat zachwycać będzie zarówno precyzją wykonania, funkcjonalnością, jak i stylistyką urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska (…)”

   budnet.pl

  „(…) Intrygująca roślinna elewacja, efektowna linia budynku oraz zastosowane materiały przełamują dotychczasowe standardy w budowie tego typu obiektów. Realizacją projektu Centrum Handlowego Riviera firma RD bud po raz kolejny udowodniła, że technologia może pozostawać w zgodzie z naturą(…)”

  24finanse.pl

  „(…) Zrealizowany przez Generalnego Wykonawcę projekt Centrum Handlowego Riviera potwierdza, że obiekty komercyjne mogą, poza funkcją użytkową, pełnić również funkcję reprezentatywną. Nowoczesna galeria Riviera to wyznacznik pomysłowej aranżacji, jak i możliwości współczesnego budownictwa(…)”

  deweloperzy.info

  „(…) Do realizacji tego wyjątkowego projektu, w charakterze generalnego wykonawcy, zaproszono spółkę RD bud. W portfolio firmy znaleźć można przykłady realizacji centrów handlowych, hoteli, obiektów biurowych, logistycznych i przemysłowych, a także salonów sprzedaży, stacji serwisowych oraz obiektów poddanych renowacji. Generalny wykonawca posiada doświadczenie również w budowie obiektów mieszkaniowych. Po sukcesie, jakim była realizacja ekskluzywnego apartamentowca Rezydencja Eliza w Warszawie, RD bud chętnie rozpoczął pracę, tym razem nad budową inwestycji we Wrocławiu  (…)”

  investmap.pl

   „(…) Obiekt o powierzchni 118 000 m² jest znacznie większą inwestycją niż – dotychczas najbardziej znana na Pomorzu Galeria Bałtycka – i porównywalną z warszawskimi Złotymi Tarasami oraz znanymi galeriami znajdującymi się w Łodzi czy Poznaniu. Intrygująca roślinna elewacja, efektowna linia budynku oraz zastosowane materiały przełamują dotychczasowe standardy w budowie tego typu obiektów. Realizacją projektu Centrum Handlowego Riviera firma RD bud po raz kolejny udowodniła, że technologia może pozostawać w zgodzie z naturą  (…)”

  news.webwweb.pl

  „(…) Zrealizowana przez firmę RD bud budowa dwóch pięter, o łącznej powierzchni użytkowej 70 tys. m², pozwoliła na zagospodarowanie Centrum Handlowego Riviera zgodnie z oczekiwaniami najemców, jak i osób dokonujących zakupów w galerii. Co istotne, nowo otwarte centrum podzielone jest na trzy główne części. W pierwszej znajduje się hipermarket oraz salon ze sprzętem gospodarstwa domowego (…)”

  otwarty.pl

  „(…) Zaproszeni do współpracy przez głównego Inwestora, firmę Mayland Real Estate Sp. z o.o, wiedzieliśmy, że nasze dotychczasowe doświadczenie oraz znajomość nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii i materiałów pozwolą wypracować oczekiwany efekt. Jestem przekonany, że galeria Riviera stanie się prawdziwym centrum rozrywki nie tylko dla mieszkańców Gdyni, ale i wszystkich odwiedzających Trójmiasto” – komentuje Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud(…)”

  thecity.com.pl

  „(…) Autorem koncepcji architektonicznej jest Maćków Pracownia Projektowa. Nad realizacją inwestycji czuwa natomiast główny Inwestor, firma Nacarat, która powstała w 2009 roku z połączenia trzech przedsiębiorstw z Grupy Rabot Dutilleul: Palm Promotion, Bâti Conseil oraz Sedaf. Budowa kompleksu mieszkaniowego na wrocławskim Nadodrzu zainicjowała działalność tej firmy na polskim rynku. Do realizacji tego projektu, w charakterze generalnego wykonawcy wybrano spółkę RD bud(…)”

  oknoserwis.pl

  „(…) Zrealizowana przez firmę RD bud budowa dwóch pięter, o łącznej powierzchni użytkowej 70 tys. m², pozwoliła na zagospodarowanie Centrum Handlowego Riviera zgodnie z oczekiwaniami najemców, jak i osób dokonujących zakupów w galerii.  Co istotne, nowo otwarte centrum podzielone jest na trzy główne części. W pierwszej znajduje się hipermarket oraz salon ze sprzętem gospodarstwa domowego. W drugiej natomiast zlokalizowano sklepy oferujące asortyment dla dzieci i rodzin (…)”

  uspro.pl

   „(…) Coraz częściej alternatywą dla domu jest więc studio z antresolą i okazałym tarasem z widokiem na okoliczny park lub rzekę. Szansę na rozkoszowanie się taką wygodą jeszcze przed końcem 2014 roku będą mieli mieszkańcy Wrocławia. Inwestycja „Kurkowa 14” realizowana obecnie przez należące do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul firmy RD bud oraz Nacarat zachwycać będzie zarówno precyzją wykonania, funkcjonalnością, jak i stylistyką urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska. (…)”

  deweloperzy.info

  „(…) Moda na budowę efektownych i nowoczesnych apartamentowców w centrum miasta dotarła również do Polski. Atrakcyjnie usytuowane obiekty mieszkalne ujmują zarówno niebanalną architekturą, jak i bliskością infrastruktury miejskiej. Takie jak Kurkowa 14 we Wrocławiu. (…)”

  investmap.pl

  „(…) Budowa wrocławskiej inwestycji przy ul. Kurkowej 14 to projekt angażujący kilka uznanych w branży firm budowlanych. Autorem emanującej nowoczesnym szykiem koncepcji architektonicznej jest Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Nad realizacją inwestycji czuwa natomiast główny Inwestor, firma Nacarat, która powstała w 2009 roku z połączenia trzech przedsiębiorstw z Grupy Rabot Dutilleul: Palm Promotion, Bâti Conseil oraz Sedaf. (…) Do realizacji tego wyjątkowego projektu, w charakterze Generalnego Wykonawcy, zaproszono spółkę RD bud. (…)”

  budownictwopolskie.pl

   „(…) Sumienna realizacja, przy wsparciu fachowców z RD bud pozwala mieć nadzieję, że zakończenie wszelkich prac i oddanie budynku do użytku będzie możliwe już w sierpniu 2014 roku. „Kurkowa 14” będzie nie tylko projektem efektownym pod względem konstrukcji i zastosowanych materiałów oraz technologii, ale i estetycznym dopełnieniem miejskiego krajobrazu (…)”  

  newsyprasowe.pl

   „(…) Inwestycja „Kurkowa 14” realizowana obecnie przez należące do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul firmy RD bud oraz Nacarat zachwycać będzie zarówno precyzją wykonania, funkcjonalnością, jak i stylistyką urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska (…)”

  biznesdolnoslaski.pl

  „(…) W sierpniu 2014 roku powinna zakończyć się budowa ekskluzywnego apartamentowca Kurkowa 14, który powstaje na wrocławskim Nadodrzu, u zbiegu ulic Dubois i Pomorskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża Odry. Na ośmiu kondygnacjach powstanie 210 mieszkań o powierzchni od 27 do 78 mkw. (…) Dopełnieniem kompleksu będzie biurowiec o powierzchni około 7 tysięcy metrów kwadratowych (…)”

  news.webwweb.pl

   „(…) Najnowsza realizacja obu spółek Grupy Rabot Dutilleul odkryje nowe oblicze architektury śródmieścia Wrocławia. Oddalona zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta „Kurkowa 14” zapewni bezproblemowy dostęp do okolicznej infrastruktury, a jednocześnie pozwoli cieszyć się spokojem i pięknym widokiem (…)”

  nieruchomosci.biz

   „(…) Oddalona zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta „Kurkowa 14” zapewni bezproblemowy dostęp do okolicznej infrastruktury, a jednocześnie pozwoli cieszyć się spokojem i pięknym widokiem. Ciekawy projekt, w połączeniu z dbałością Inwestora oraz Generalnego Wykonawcy o zachowanie najwyższych standardów zarówno technicznych, jak i estetycznych, z pewnością na trwałe nada szyku wrocławskiemu Nadodrzu(…)”  

  nieruchomosci.egospodarka.pl

  „(…) Budowa wrocławskiej inwestycji przy ul. Kurkowej 14 to projekt angażujący kilka uznanych w branży firm budowlanych. (…) Sumienna realizacja, przy wsparciu fachowców z RD bud pozwala mieć nadzieję, że zakończenie wszelkich prac i oddanie budynku do użytku będzie możliwe już w sierpniu 2014 roku. „Kurkowa 14” będzie nie tylko projektem efektownym pod względem konstrukcji i zastosowanych materiałów oraz technologii, ale i estetycznym dopełnieniem miejskiego krajobrazu  (…)”

  inzynierbudownictwa.pl

   „(…) Budowa wrocławskiej inwestycji przy ul. Kurkowej 14 to projekt angażujący kilka uznanych w branży firm budowlanych. Autorem emanującej nowoczesnym szykiem koncepcji architektonicznej jest Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Nad realizacją inwestycji czuwa natomiast główny inwestor, firma Nacarat. Generalnym wykonawcą jest spółka RD bud (…)”

  gazetainwestor.pl

  „(…) Coraz częściej alternatywą dla domu jest więc studio z antresolą i okazałym tarasem z widokiem na okoliczny park lub rzekę. Szansę na rozkoszowanie się taką wygodą jeszcze przed końcem 2014 roku będą mieli mieszkańcy Wrocławia. Inwestycja „Kurkowa 14” realizowana obecnie przez firmy RD bud oraz Nacarat zachwycać będzie zarówno precyzją wykonania, funkcjonalnością, jak i stylistyką urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska  (…)”

  budowlane24h.pl

  „(…) Ekskluzywny apartamentowiec „Kurkowa 14” zlokalizowany jest u zbiegu ulic Dubois i Pomorskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża Odry, tuż przy Mostach Mieszczańskich. Inwestycja położona jest także nieopodal zabytkowej, niezwykle urokliwej części Starego Miasta. Nowoczesna konstrukcja budynku z pewnością wpisze się w krajobraz śródmieścia Wrocławia, eksponując jego bardziej nowoczesne oblicze. (…)Dopełnieniem kompleksu „Kurkowa 14” będzie prestiżowy biurowiec o powierzchni około 7 tys. mkw (…)”

  liderbudowlany.pl

   „(…) Po sukcesie, jakim była realizacja ekskluzywnego apartamentowca „Rezydencja Eliza” w Warszawie, RD bud chętnie rozpoczął pracę, tym razem nad budową inwestycji we Wrocławiu. Sumienna realizacja, przy wsparciu fachowców z RD bud pozwala mieć nadzieję, że zakończenie wszelkich prac i oddanie budynku do użytku będzie możliwe już w sierpniu 2014 roku. „Kurkowa 14” będzie nie tylko projektem efektownym pod względem konstrukcji i zastosowanych materiałów oraz technologii, ale i estetycznym dopełnieniem miejskiego krajobrazu  (…)”

  news.kafito.pl

   „(…) Ekskluzywny apartamentowiec „Kurkowa 14” zlokalizowany jest u zbiegu ulic Dubois i Pomorskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża Odry, tuż przy Mostach Mieszczańskich. Inwestycja położona jest także nieopodal zabytkowej, niezwykle urokliwej części Starego Miasta. Nowoczesna konstrukcja budynku z pewnością wpisze się w krajobraz śródmieścia Wrocławia, eksponując jego bardziej nowoczesne oblicze (…)”

  otwarty.pl

  „(…) Inwestycja „Kurkowa 14” realizowana obecnie przez należące do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul firmy RD bud oraz Nacarat zachwycać będzie funkcjonalnością oraz stylistyką urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska. (…) Do realizacji tego wyjątkowego projektu, w charakterze Generalnego Wykonawcy, zaproszono spółkę RD bud (…)”

  centrumpr.pl

   „(…) Sumienna realizacja, przy wsparciu fachowców z RD bud pozwala mieć nadzieję, że zakończenie wszelkich prac i oddanie budynku do użytku będzie możliwe już w sierpniu 2014 roku. „Kurkowa 14” będzie nie tylko projektem efektownym pod względem konstrukcji i zastosowanych materiałów oraz technologii, ale i estetycznym dopełnieniem miejskiego krajobrazu (…)”

  archnews.pl

  „(…) Inwestycja „Kurkowa 14” realizowana obecnie przez należące do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul firmy RD bud oraz Nacarat zachwycać będzie zarówno precyzją wykonania, funkcjonalnością, jak i stylistyką urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska (…)”

   glorius.pl

   „(…) Ekskluzywny apartamentowiec „Kurkowa 14” zlokalizowany jest u zbiegu ulic Dubois i Pomorskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża Odry, tuż przy Mostach Mieszczańskich. (…) W planach projektowych przewidziano osiem kondygnacji mieszkalnych, na których powstanie 210 mieszkań o powierzchni od 27 do 78 mkw. (…) Właściciele największych apartamentów mieszczących się na ostatnich kondygnacjach budynku będą mogli cieszyć się widokiem na Odrę, korzystając z uroków wielkopowierzchniowych tarasów (…)”

  centrum-prasowe.blogspot.com

   „Budowa wrocławskiej inwestycji przy ul. Kurkowej 14 to projekt angażujący kilka uznanych w branży firm budowlanych. Autorem emanującej nowoczesnym szykiem koncepcji architektonicznej jest Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Nad realizacją inwestycji czuwa natomiast główny Inwestor, firma Nacarat, (…).Do realizacji tego wyjątkowego projektu, w charakterze Generalnego Wykonawcy, zaproszono spółkę RD bud (…)”

  kompasinwestycji.pl

   „(…) Centrum Handlowe Riviera to jedna z bardziej imponujących galerii handlowych w Polsce. Obiekt o powierzchni 118 000 mkw. jest znacznie większą inwestycją niż - dotychczas najbardziej znana na Pomorzu Galeria Bałtycka. Roślinna elewacja, efektowna linia budynku oraz zastosowane materiały przełamują dotychczasowe standardy w budowie tego typu obiektów. Za realizację projektu centrum handlowego Riviera odpowiadała firma RD bud(…)”

  wgn.pl

  „(…) Zakończyła się rozbudowa Centrum Handlowego Riviera w Gdyni, rozpoczęta w październiku 2011 roku. (…) Intrygująca roślinna elewacja, efektowna linia budynku oraz zastosowane materiały przełamują dotychczasowe standardy w budowie tego typu obiektów. Realizacją projektu Riviera zajęła się firma RD bud  (…)”

  budownictwopolskie.pl

  „(…) Rozpoczęta w październiku 2011 roku rozbudowa Centrum Handlowego Riviera w Gdyni dobiegła końca. (…) Inwestycja budzi słuszne uznanie nie tylko ze względu na pomysłową fasadę, ale i wnętrze obiektu. Zrealizowana przez firmę RD bud budowa dwóch pięter, o łącznej powierzchni użytkowej 70 tys. m², pozwoliła na zagospodarowanie Centrum Handlowego Riviera zgodnie z oczekiwaniami najemców, jak i osób dokonujących zakupów w galerii (…)”

 • Builder 11/2013

  „Inwestycje hotelowe nadal z potencjałem”

  „(…) W zakresie inwestycji z sektora „hotele, pensjonaty, budynki zakwaterowania” najbardziej aktywnym Generalnym Wykonawcą jest RD bud, który ma na koncie realizację pięciu projektów. Wszystkie dotyczą sieciowych hoteli z segmentu ekonomicznego: B&B Toruń, B&B Warszawa, B&B Wrocław, Campanille Łódź, Etap Toruń (…)”

 • Lipiec

  obud.pl

   „(…)Powyższe wskazania eksperta z firmy RD bud przybliżają znaczenie oraz niektóre korzyści, jakie niesie za sobą urzeczywistnianie wytycznych zrównoważonego budownictwa. Upowszechnienie podstawowych standardów tej koncepcji wśród wszystkich stron zaangażowanych w proces budowy umożliwi odpowiedzialne i pozostające w zgodzie z naturą kształtowanie architektury miast(…)”

  24gazeta.pl

   „(…)Firma budowlana, która tak jak RD bud, podejmuje się realizacji tzw. „zrównoważonych inwestycji” musi dostosować zarówno sposób organizacji placu budowy, jak i charakter samych prac budowlanych pod wyraźnie określone wymagania.  Jednym z nich jest ograniczenie poziomu emisji hałasu, jaki zazwyczaj towarzyszy wykonywaniu prac budowlanych.  Od wykonawcy oczekuje się zastosowania elektrycznego wibrowania betonu zamiast pneumatycznego oraz mocowania powierzchni deskowania przy użyciu klucza a nie młota(…)”

  www.thecity.com.pl

   „(…) Zgodnie z zapewnieniami głównego inwestora wiadomo już, że w obiekcie powstać ma market spożywczy i elektroniczny oraz 40 butików polskich i zagranicznych marek. Do tej pory umowy najmu podpisały już takie firmy jak Pepco i Rossmann. Planowane otwarcie obiektu nastąpić ma 22 listopada 2012 roku. Do tej pory wykończona zostanie elewacja oraz wnętrza obiektu. Generalnym wykonawcą Bolesławiec City Center jest należąca do Grupy Rabot Dutilleul firma RD bud, która w Polsce funkcjonuje od 1997 roku(…)”

  budnews.tv

  „(…)Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, praktyka bezpiecznego budowania oraz nowe technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, powodują, że użytkowanie obiektów jest przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. O tym jak w praktyce wygląda wdrożenie zasad zrównoważonego budownictwa mówi Jean-Luc Darras, ekspert z firmy RD bud, która od 2 lat jest inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej(…)”

  www.taniachata.pl

   „(…) Warunkiem koniecznym do zachowania standardów zrównoważonego budownictwa jest także ograniczenie poziomu zużycia energii elektrycznej poprzez instalowanie różnych liczników do dokonywania comiesięcznych odczytów zużycia energii oraz systemów uniemożliwiających zużywanie energii elektrycznej w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby, dzięki czemu, możliwe jest odcięcie zasilania w niektórych strefach budowy m.in. w nocy i w weekendy” – wyjaśnia Jean-Luc Darras, Dyrektor Techniczny oraz Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie RD bud (…)”

  www.inzynierbudownictwa.pl

   „(…) Nowoczesna galeria w Bolesławcu położona jest przy ul. Asnyka, prowadzącej bezpośrednio do zabytkowej części miasta. Ponad 8 tys. m² powierzchni użytkowej i niemal 5 tys. m² powierzchni handlowo-usługowej rozmieszczonej na trzech imponujących rozmachem kondygnacjach budynku umożliwia zaadoptowanie eleganckich lokali usługowych, luksusowych sklepów oraz prestiżowych biur. Dzięki dominującym w projekcie przeszkleniom widok z okien galerii ukazywać będzie zabytkową, niezwykle urokliwą część miasta. Inwestycja, której generalnym wykonawcą jest należąca do Grupy Rabot Dutilleul firma RD bud, zostanie oddana do użytku 22 listopada br(…)”

  www.rzecznikprasowy.pl

   „(…) Zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa widoczne zmiany w architekturze miasta, zwłaszcza w czasie prowadzenia prac budowlanych, nie muszą wiązać się z zaburzeniem estetyki otoczenia. Takie podejście promuje firma RD bud, która zadbała, by wokół najnowszej inwestycji we Wrocławiu - hotelu z sieci „B&B” - wzniesiono nietypowy 60 metrowy płot, ozdobiony malarskimi impresjami (…)”

  www.terenyinwestycyjne.info

   „(…) Budowa nowego centrum handlowego w Bolesławcu wkroczyła w decydującą fazę. 26 czerwca firma RD bud Sp świętowała zawieszenie wiechy w Centrum Handlowym City Center.  Dynamicznie postępujące prace budowalne i zakończenie istotnego etapu realizacji uczcili wspólnie dyrekcja firmy, pracownicy oraz lokalne władze. Inwestycja, której generalnym wykonawcą jest należąca do Grupy Rabot Dutilleul firma RD bud, zostanie oddana do użytku 22 listopada 2012 roku (…)”

  regiodom.pl

   „(…)Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, praktyka bezpiecznego budowania oraz nowe technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, powodują, że użytkowanie obiektów jest przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. O tym, jak wygląda wdrożenie zasad zrównoważonego budownictwa, mówi Jean-Luc Darras, ekspert z firmy RD bud. Od 2 lat jest ona inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej (…)”

  www.bolec.info

   „(…) We wtorek, 26 czerwca 2012 roku główny wykonawca firma RD bud Sp.z o.o. zawiesiła wiechę na City Center w Bolesławcu. Uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana. Zwyczajowo to zakończenie ważnego etapu budowy domu, czyli położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu. W tym przypadku to wykonanie stanu surowego budynku.  Na uroczystość wykonawca robót zaprosił pracujących przy jego budowie, inwestora, projektantów, władze lokalne i ważne osobistości lokalne(…)”

  www.wirtualnemedia.pl

   „(…) Wśród przybyłych gości byli partnerzy handlowi, kontrahenci oraz pracownicy firmy RD bud. To istotne dla regionu wydarzenie zaszczycili swoją obecnością również przedstawiciele lokalnych władz: wiceprezydent miasta Bolesławiec, zastępca starosty, przewodniczący rady powiatu oraz przedstawiciele lokalnych instytucji. Nie zabrakło także dziennikarzy z regionalnej telewizji i prasy. Imprezę prowadziła reprezentująca Agencję GutPR Hanna Gehrke – Gut, która w imieniu gospodarza, firmy RD bud oraz głównego inwestora firmy Antan powitała zgromadzonych gości (…)”

  news.kafito.pl

   „(…) Zawieszeniu tradycyjnej wiechy w obiekcie CH BC Center towarzyszyła podniosła oprawa oraz bankiet. W uroczystości wzięło udział około 70 osób. Po przywitaniu wszystkich zaproszonych, tuż po godzinie 14. rozpoczęła się oficjalna część. Wśród przybyłych gości byli partnerzy handlowi, kontrahenci oraz pracownicy firmy RD bud. To istotne dla regionu wydarzenie zaszczycili swoją obecnością również przedstawiciele lokalnych władz: wiceprezydent miasta Bolesławiec, zastępca starosty, przewodniczący rady powiatu oraz przedstawiciele lokalnych instytucji (…)”

  www.muratorplus.pl

   „(…) W obiekcie znajdą się sklepy, punkty usługowe, biura oraz podziemny parking wyposażony w windę. Obiekt jest pierwszym w mieście centrum handlowym o europejskim standardzie. Bolesławiec City Center budowany jest w ścisłym centrum miasta, w pobliżu zabytkowego Rynku. Przypomnijmy, że pod koniec października ubiegłego roku, wmurowano kamień węgielny pod budowę galerii, a roboty budowlane prowadzone są od połowy 2011 roku. RD bud planuje zakończyć budowę w listopadzie i tym samym, centrum handlowe ma zostać oddane do użytku 22 listopada (…)”

  www.rzecznikprasowy.pl

   „(…) Sprzymierzeńcem upowszechniania idei zrównoważonego budownictwa jest z pewnością Unia Europejska, która aktywnie promuje narzędzia, technologie, metodologie oraz materiały redukujące m.in. hałas oraz nagromadzenie odpadów w miastach. Firma budowlana, która tak jak RD bud, podejmuje się realizacji tzw. „zrównoważonych inwestycji” musi dostosować zarówno sposób organizacji placu budowy, jak i charakter samych prac budowlanych pod wyraźnie określone wymagania (…)”

  www.newsyprasowe.pl

  „(…) Zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa widoczne zmiany w architekturze miasta, zwłaszcza w czasie prowadzenia prac budowlanych, nie muszą wiązać się z zaburzeniem estetyki otoczenia. Takie podejście promuje firma RD bud, która zadbała, by wokół najnowszej inwestycji we Wrocławiu – hotelu z sieci „B&B” – wzniesiono nietypowy 60 metrowy płot, ozdobiony malarskimi impresjami na temat stolicy dolnego śląska (…)”

  opendoor.pl

   „(…) Podejmując się realizacji obiektu położonego w okolicy zabytkowej części Wrocławia firma RD bud dołożyła starań, by również sam plac budowy nie szpecił wizerunku miasta. Artystyczny charakter zdobiących płot malowideł o tytule „Podwodny Wrocław” to zasługa uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego  We Wrocławiu. Inicjator projektu do współpracy przy realizacji ogrodzenia przy ul. Piotra Skargi zaprosił także dwie firmy z branży budowlanej (…)”

  www.uspro.pl

  „(…) Warunkiem koniecznym do zachowania standardów zrównoważonego budownictwa jest także ograniczenie poziomu zużycia energii elektrycznej poprzez instalowanie różnych liczników do dokonywania comiesięcznych odczytów zużycia energii oraz systemów uniemożliwiających zużywanie energii elektrycznej w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby, dzięki czemu, możliwe jest odcięcie zasilania w niektórych strefach budowy m.in. w nocy i w weekendy” – wyjaśnia Jean-Luc Darras, Dyrektor Techniczny oraz Specjalista ds. Zrównoważonego Rozwoju w firmie RD bud (…)”

  www.greenbiznes.pl

  „(…) Sprzymierzeńcem upowszechniania idei zrównoważonego budownictwa jest z pewnością Unia Europejska, która aktywnie promuje narzędzia, technologie, metodologie oraz materiały redukujące m.in. hałas oraz nagromadzenie odpadów w miastach. Firma budowlana, która tak jak RD bud, podejmuje się realizacji tzw. „zrównoważonych inwestycji” musi dostosować zarówno sposób organizacji placu budowy, jak i charakter samych prac budowlanych pod wyraźnie określone wymagania (…)”

 • Buldier 6/2013

  „Innowacyjny projekt RD bud-u”

  „To ogólnopolski cykl seminariów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi – projekt „Partnerstwo na wszystkich etapach życia zrównoważonej inwestycji budowlanej”, realizowany przez firmę RD bud w ramach prowadzonej polityki zrównoważonego budownictwa i racjonalnego współistnienia techniki z naturą. (…)”