Media o nasW tym miejscu znajdą Państwo wybrane publikacje prasowe dotyczące naszej firmy.

 • Inteligentny Budynek 1/2014

  „Jakie inteligentne rozwiązania w galeriach handlowych wymuszają inwestorzy?”

   „Sebastian Rokicki, RD bud: Każda galeria handlowa to obiekt o znacznej kubaturze, gdzie codziennie przewija się ogromna liczba ludzi, spędzając w niej nawet po kilka godzin. To budynki o wysokich potrzebach energetycznych, takich jak ogrzewanie, klimatyzacja, oświetlenie, zapotrzebowanie w wodę. Jednocześnie galeria handlowa musi być atrakcją sama w sobie, by przyciągała rzesze klientów i drobnych inwestorów(…).”

 • Styczeń 2014

  budnet.pl

  (...) Zgodnie z propagowaną przez naszą firmę ideą zrównoważonego budownictwa zależało nam także, by znajdujący się w reprezentacyjnej części miasta plac budowy, nie zaburzył estetyki otoczenia. Zadowolenie pierwszych gości hotelowych potwierdza, że również finalny efekt spełnił stawiane przed nami wymagania” – dodaje Łukasz Zagził, Kierownik Budowy z firmy RD bud. (…)”.

  tur-info.pl

  (...) Prace budowlane nowo otwartego B&B Hotel Wrocław Centrum, generalny wykonawca, firma RD bud realizował pod klucz, tj. począwszy od robót ziemnych, poprzez wykonanie głównej konstrukcji budynku, a skończywszy na robotach wykończeniowych obejmujących wnętrze budynku, jak i budowę podziemnego parkingu oraz dróg dojazdowych(…)”.

  dziennikturystyczny.pl

  (...) Firma B&B Polska, należąca do Groupe B&B Hotels, po raz trzeci korzystając z usług spółki RD bud zdecydowała się na budowę hotelu w Polsce, tym razem we Wrocławiu. Prace budowlane nowo otwartego B&B Hotel Wrocław Centrum, Generalny Wykonawca realizował pod klucz, tj. począwszy od robót ziemnych, poprzez wykonanie głównej konstrukcji budynku, a skończywszy na robotach wykończeniowych obejmujących wnętrze budynku, jak i budowę podziemnego parkingu oraz dróg dojazdowych. Ściany nośne hotelu wykonano jako monolityczne(…)”.

  wirtualnemedia.pl

  (...) Kolejna zrealizowana inwestycja w portfolio Generalnego Wykonawcy potwierdza, że spółka doskonale radzi sobie z urzeczywistnianiem projektów, w których na równi stawia się funkcjonalność i wysoką estetykę. Skuszeni potencjałem i urokiem miasta nad Odrą turyści i biznesmeni z pewnością docenią komfortowy pobyt w B&B Hotel Wrocław Centrum (…)”.

  newsyprasowe.pl

  (...) Zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, trzeci w Polsce obiekt znanej francuskiej sieci hoteli, oferuje swoim gościom niezwykle komfortowe warunki w przystępnej cenie. Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud. Generalny Wykonawca zadbał o to, by już od pierwszych dni budowy inwestycja ta wyróżniała się, ale nie zaburzała architektury miasta nad Odrą (…)”.

  biznesdolnoslaski.pl

  (...) Hotel B&B Wrocław Centrum usytuowany jest przy ul. Piotra Skargi, w bliskim sąsiedztwie Rynku. Obiekt został wzniesiony pomiędzy dwoma zabytkowymi kamienicami. Realizacja nowoczesnego budynku, który dobrze będzie współgrać z otoczeniem, wymagała zarówno od architektów, jak i Generalnego Wykonawcy biegłości w zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań budowlanych(…)”.

  e-hotelarz.pl

  (...) Zgodnie z propagowaną przez naszą firmę ideą zrównoważonego budownictwa zależało nam także, by znajdujący się w reprezentacyjnej części miasta plac budowy, nie zaburzył estetyki otoczenia. Zadowolenie pierwszych gości hotelowych potwierdza, że również finalny efekt spełnił stawiane przed nami wymagania” – dodaje Łukasz Zagził, Kierownik Budowy z firmy RD bud(…)”.

  uspro.pl

  (...) Turyści i biznesmeni odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mogą już skorzystać z usług hotelu B&B Wrocław Centrum. Zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, trzeci w Polsce obiekt znanej francuskiej sieci hoteli, oferuje swoim gościom niezwykle komfortowe warunki w przystępnej cenie. Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud. Generalny Wykonawca zadbał o to, by już od pierwszych dni budowy inwestycja ta wyróżniała się, ale nie zaburzała architektury miasta nad Odrą (…)”.

  otopr.pl

  (...) Hotel B&B Wrocław Centrum usytuowany jest przy ul. Piotra Skargi, w bliskim sąsiedztwie Rynku. Obiekt został wzniesiony pomiędzy dwoma zabytkowymi kamienicami. Realizacja nowoczesnego budynku, który dobrze będzie współgrać z otoczeniem, wymagała zarówno od architektów, jak i generalnego wykonawcy biegłości w zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań budowlanych (…)”.

  otodolnyslask.pl

  (...) Dużym utrudnieniem była dla nas również niesprzyjająca pogoda. Panujące w okresie zimowym bardzo niskie temperatury, dochodzące do -25oC, często spowalniały wykonywanie prac. Na szczęście mamy doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, by również w niesprzyjających warunkach realizować takie projekty– dodaje Łukasz Zagził, kierownik budowy z firmy RD bud  (…)”.

  otowroclaw.com

  (...) Dużym utrudnieniem była dla nas również niesprzyjająca pogoda. Panujące w okresie zimowym bardzo niskie temperatury, dochodzące do -25oC, często spowalniały wykonywanie prac. Na szczęście mamy doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, by również w niesprzyjających warunkach realizować takie projekty– dodaje Łukasz Zagził, kierownik budowy z firmy RD bud (…)”.

  investmap.pl

  (...) Kolejna zrealizowana inwestycja w portfolio Generalnego Wykonawcy potwierdza, że spółka doskonale radzi sobie z urzeczywistnianiem projektów, w których na równi stawia się funkcjonalność i wysoką estetykę. Skuszeni potencjałem i urokiem miasta nad Odrą turyści i biznesmeni z pewnością docenią komfortowy pobyt w B&B Hotel Wrocław Centrum. Atrakcyjna lokalizacja w połączeniu z wysokimi standardami obsługi oraz efektowną aranżacją hotelowych wnętrz uprzyjemni każdemu podróż, sprawiając, że poczuje się tak dobrze jak u siebie w domu (…)”.

  centrumpr.pl

  (...) Turyści i biznesmeni odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mogą już skorzystać z usług hotelu B&B Wrocław Centrum. Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud (…)”.

  otwarty.pl

  (...) Firma B&B Polska, należąca do Groupe B&B Hotels, po raz trzeci korzystając z usług spółki RD bud zdecydowała się na budowę hotelu w Polsce, tym razem we Wrocławiu.
  Prace budowlane nowo otwartego B&B Hotel Wrocław Centrum, Generalny Wykonawca realizował pod klucz, tj. począwszy od robót ziemnych, poprzez wykonanie głównej konstrukcji budynku, a skończywszy na robotach wykończeniowych obejmujących wnętrze budynku, jak i budowę podziemnego parkingu oraz dróg dojazdowych(…)”.

  archnews.pl

  (...) Turyści i biznesmeni odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mogą już skorzystać z usług hotelu B&B Wrocław Centrum. Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud (…)”.

  news.webwweb.pl

  (...) Dużym utrudnieniem była dla nas również niesprzyjająca pogoda. Panujące w okresie zimowym bardzo niskie temperatury, dochodzące do -25oC, często spowalniały wykonywanie prac. Na szczęście mamy doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, by również w niesprzyjających warunkach realizować takie projekty– dodaje Łukasz Zagził, kierownik budowy z firmy RD bud (…)”.

  glorius.pl

  (...) Firma B&B Polska, należąca do Groupe B&B Hotels, po raz trzeci korzystając z usług spółki RD bud zdecydowała się na budowę hotelu w Polsce, tym razem we Wrocławiu.Prace budowlane nowo otwartego B&B Hotel Wrocław Centrum, Generalny Wykonawca realizował pod klucz, tj. począwszy od robót ziemnych, poprzez wykonanie głównej konstrukcji budynku, a skończywszy na robotach wykończeniowych obejmujących wnętrze budynku, jak i budowę podziemnego parkingu oraz dróg dojazdowych. Ściany nośne hotelu wykonano jako monolityczne(…)”.

  inwroc.pl

  (...) Hotel B&B Wrocław Centrum usytuowany jest przy ul. Piotra Skargi, w bliskim sąsiedztwie Rynku. Obiekt został wzniesiony pomiędzy dwoma zabytkowymi kamienicami.  Realizacja nowoczesnego budynku, który dobrze będzie współgrać z otoczeniem, wymagała zarówno od architektów, jak i Generalnego Wykonawcy biegłości w zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań budowlanych (…)”.

  ibiss.pl

  (...) Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud. Generalny Wykonawca zadbał o to, by już od pierwszych dni budowy inwestycja ta wyróżniała się, ale nie zaburzała architektury miasta nad Odrą (…)”.

  turystyka-zdrowotna.pl

  (...) Panujące w okresie zimowym bardzo niskie temperatury, dochodzące do -25oC, często spowalniały wykonywanie prac. Na szczęście mamy doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, by również w niesprzyjających warunkach realizować takie projekty. Zgodnie z propagowaną przez naszą firmę ideą zrównoważonego budownictwa zależało nam także, by znajdujący się w reprezentacyjnej części miasta plac budowy, nie zaburzył estetyki otoczenia. Zadowolenie pierwszych gości hotelowych potwierdza, że również finalny efekt spełnił stawiane przed nami wymagania” – dodaje Łukasz Zagził, Kierownik Budowy z firmy RD bud (…)”.

  jak-budowac.pl

  (...) Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud. Generalny Wykonawca zadbał o to, by już od pierwszych dni budowy inwestycja ta wyróżniała się, ale nie zaburzała architektury miasta nad Odrą (…)”.

  inzynierbudownictwa.pl

  (...) Dużym utrudnieniem była dla nas również niesprzyjająca pogoda. Panujące w okresie zimowym bardzo niskie temperatury, dochodzące do -25oC, często spowalniały wykonywanie prac. Na szczęście mamy doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, by również w niesprzyjających warunkach realizować takie projekty. – dodaje Łukasz Zagził, kierownik budowy z firmy RD bud (…)”.

  dobremiejsca.pl

  (...) Turyści i biznesmeni odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mogą już skorzystać z usług hotelu B&B Wrocław Centrum. Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud (…)”.

  fachowywykonawca.pl

  (...) Po sukcesie, jakim była realizacja ekskluzywnego apartamentowca „Rezydencja Eliza” w Warszawie, RD bud chętnie rozpoczął pracę, tym razem nad budową inwestycji we Wrocławiu. „Kurkowa 14” będzie nie tylko projektem efektownym pod względem konstrukcji i zastosowanych materiałów oraz technologii, ale i estetycznym dopełnieniem miejskiego krajobrazu (…)”.

  thecity.com.pl

  (...) Autorem koncepcji architektonicznej jest Maćków Pracownia Projektowa. Nad realizacją inwestycji czuwa natomiast główny Inwestor, firma Nacarat, która powstała w 2009 roku z połączenia trzech przedsiębiorstw z Grupy Rabot Dutilleul: Palm Promotion, Bâti Conseil oraz Sedaf. Budowa kompleksu mieszkaniowego na wrocławskim Nadodrzu zainicjowała działalność tej firmy na polskim rynku. Do realizacji tego projektu, w charakterze generalnego wykonawcy wybrano spółkę RD bud(…)”.

  fachowywykonawca.pl

  (...) Zrealizowana przez firmę RD bud budowa dwóch pięter, o łącznej powierzchni użytkowej 70 tys. m², pozwoliła na zagospodarowanie Centrum Handlowego Riviera zgodnie z oczekiwaniami najemców, jak i osób dokonujących zakupów w galerii. Nowo otwarte centrum podzielone jest na trzy główne części. W pierwszej znajduje się hipermarket oraz salon ze sprzętem gospodarstwa domowego. W drugiej natomiast zlokalizowano sklepy oferujące asortyment dla dzieci i rodzin (…)”.

  sztuka-architektury.pl

  „(…) Centrum Handlowe RivieraLokalizacja: Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego
  Inwestor: Mayland Real Estate Sp. z o.oProjektanci: koncepcja: Valode & Pistre Architectes (Paryż); projektant wykonawczy: Michalewicz Tański Architekci; konstrukcje & instalacje: OVE ARUP & Partners International Ltd Sp. z o.o. Wykonawca: RD Bud (…)”.

  biznesdolnoslaski.pl

  (...) Coraz częściej alternatywą dla domu jest więc studio z antresolą i okazałym tarasem z widokiem na okoliczny park lub rzekę. Szansę na rozkoszowanie się taką wygodą jeszcze przed końcem 2014 roku będą mieli mieszkańcy Wrocławia. Inwestycja „Kurkowa 14” realizowana obecnie przez należące do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul firmy RD bud oraz Nacarat zachwycać będzie zarówno precyzją wykonania, funkcjonalnością, jak i stylistyką urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska (…)”.

 • Inwestor 12

  „Kurkowa 14 z widokiem na rzekę”

  „(…) Atrakcyjnie ulokowane obiekty ujmują zarówno niebanalną architekturą, jak i bliskością infrastruktury miejskiej. Coraz częściej alternatywą dla domu jest więc studio z antresolą i okazałym tarasem z widokiem na okoliczny park lub rzekę. Szansę na rozkoszowanie się taką wygodą jeszcze przed końcem 2014 r. będą mieli mieszkańcy Wrocławia. Inwestycja Kurkowa 14 jest realizowana obecnie przez firmy RD bud i Nacarat zachwycać będzie zarówno precyzją wykonania, jak i stylizacją urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska (…)”

 • Świat Architektury 12/2013

  „Nowy szyk wrocławskiego Nadodrza”

  „Ekskluzywny apartamentowiec „Kurkowa 14” zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża Odry, tuż przy Mostach Mieszczańskich we Wrocławiu. Inwestycja położona jest także nieopodal zabytkowej, urokliwej części Starego Miasta. Nowoczesny budynek, zaprojektowany przez biuro Macków Pracownia Projektowa z pewnością wpisze się w krajobraz śródmieścia Wrocławia, eksponując jego nowoczesne oblicze(…)”

 • Rzeczpospolita 3.12.2013

  Ujęcie firmy RD bud w zestawieniu firm budowlanych