Media o nasW tym miejscu znajdą Państwo wybrane publikacje prasowe dotyczące naszej firmy.

 • Puls Biznesu 26.02.2014

  „Ekologia ma wiele twarzy”

   „Jean Luc Darras, dyrektor ds. technicznych RD bud: Bardziej niż o popularności budownictwa ekologicznego powinniśmy mówić o zwiększającej się świadomości ekologicznej, które następuje w trzech dziedzinach(…).”

 • Luty 2014

  magazynbudowlany.pl

  „Budynki biurowe stanowią niezwykle istotny element panoramy miasta. Zwłaszcza w dużych aglomeracjach pełnią one zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Wybudowany w biznesowej części stolicy biurowiec Oxygen Park spełnia oba te warunki - zachwyca aranżacją i promuje przestrzenne, pro-ekologiczne budownictwo. Istotny wkład w urzeczywistnienie nieszablonowego projektu miała firma RD bud, która w charakterze Generalnego Wykonawcy odpowiedzialna była zarówno za budowę obiektu „pod klucz”, jak i doposażenie go w energooszczędne instalacje(…)”

  fachowywykonawca.pl

  „(…) Usytuowany w biznesowej części Warszawy biurowiec Oxygen Park jest przykładem możliwości współczesnej architektury i zaawansowanych technologii budowlanych. Warto podkreślić, że zastosowanie proekologicznych rozwiązań, zarówno tych architektonicznych, jak i systemowych potwierdzi certyfikat BREEAM. Odpowiedzialna m.in. za dobór instalacji energooszczędnych firma RD bud zadbała, aby realizacja ta znalazła się w gronie obiektów, które nie tylko doskonale się prezentują, ale i racjonalnie eksploatują zasoby naturalne. Inwestorem jest Yareal Polska (…)”

  wirtualnemedia.pl

  „ (…) Już w czasie planowania budowy architekci wzięli pod uwagę zarówno wysoki poziom doświetlenia budynku światłem naturalnym, dogodne skomunikowanie alternatywnymi środkami transportu oraz możliwość skorzystania z odnawialnych źródeł energii. W biurowcu zastosowano uchylne okna, fasadę o wysokich właściwościach izolacyjnych oraz system kontroli oświetlania w toaletach opartych na czujnikach ruchu. Ponadto obiekt monitorowany jest pod kątem wykorzystania energii z oświetlenia, ogrzewania, chłodzenia i utrzymania poziomu wilgotności przez inteligentny system zarządzania budynkiem BMS. Warto podkreślić, że tego typu rozwiązania pozwalają na znaczne ograniczenie zużycia energii, optymalizację kosztów i lepsze wykorzystanie mediów.” – mówi Kierownik Projektu Christophe Boulanger z firmy RD bud (…)”  

  swiat-szkla.pl

  „(…) Budynki biurowe stanowią niezwykle istotny element panoramy miasta. Zwłaszcza w dużych aglomeracjach pełnią one zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Wybudowany w biznesowej części stolicy biurowiec Oxygen Park spełnia oba te warunki - zachwyca aranżacją i promuje przestrzenne, pro-ekologiczne budownictwo. Istotny wkład w urzeczywistnienie nieszablonowego projektu miała firma RD bud, która w charakterze Generalnego Wykonawcy odpowiedzialna była zarówno za budowę obiektu „pod klucz”, jak i doposażenie go w energooszczędne instalacje (…)”

  www.otopr.pl

  „(…) Usytuowany w biznesowej części stolicy biurowiec Oxygen Park jest przykładem możliwości współczesnej architektury i zaawansowanych technologii budowlanych. Warto podkreślić, że zastosowanie proekologicznych rozwiązań, zarówno tych architektonicznych, jak i systemowych potwierdzi certyfikat BREEAM. Odpowiedzialna m.in. za dobór instalacji energooszczędnych firma RD bud zadbała, aby realizacja ta znalazła się w gronie obiektów, które nie tylko doskonale się prezentują, ale i racjonalnie eksploatują zasoby naturalne (…)”

  otodom.wp.pl

  „(…) U schyłku 2013 roku oficjalnie zakończono prace wykończeniowe biurowca Oxygen Park przy ul. Jutrzenki 137 w Warszawie. W rozpoczętą jesienią 2011 roku budowę zaangażowane były różne podmioty budowlane. Autorem projektu jest pracownia JEMS Architekci, a inwestorem Yareal Polska. Realizacją prac budowalnych oraz doborem kluczowych dla inwestycji, instalacji energooszczędnych zajęła się natomiast, specjalizująca w tego typu działaniach, spółka RD bud. W efekcie tej konstruktywnej współpracy miasto stołeczne wzbogaciło się o obiekt wyróżniający się zarówno nowoczesną bryłą, efektowną fasadą, jak i funkcjonalnością (…)”

  budnet.pl

  „(…) Niekwestionowanym atutem Oxygen Park jest jego lokalizacja. Umiejscowiony przy Alejach Jerozolimskich obiekt znajduje się bowiem w jednym z najważniejszych obszarów biznesowych Warszawy. Dotarcie do niego zapewniają liczne środki transportu, położona nieopodal stacja kolejki WKD oraz trasy wylotowe w kierunku centrum oraz Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Firma RD bud zadbała, aby Oxygen Park rozpoznawalny był również ze względu na zastosowane innowacyjnych rozwiązań instalacyjnych, które pozostają przyjazne zarówno dla otoczenia, jak i użytkowników (…)”

  investmap.pl

  „ (…) Budynki biurowe stanowią niezwykle istotny element panoramy miasta. Zwłaszcza w dużych aglomeracjach pełnią one zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Wybudowany w biznesowej części stolicy biurowiec Oxygen Park spełnia oba te warunki – zachwyca aranżacją i promuje przestrzenne, pro-ekologiczne budownictwo. Istotny wkład w urzeczywistnienie nieszablonowego projektu miała firma RD bud, która w charakterze Generalnego Wykonawcy odpowiedzialna była zarówno za budowę obiektu „pod klucz”, jak i doposażenie go w energooszczędne instalacje(…)”

  newsyprasowe.pl

   

  „ (…) Realizacją prac budowalnych oraz doborem kluczowych dla inwestycji, instalacji energooszczędnych zajęła się natomiast, specjalizująca w tego typu działaniach, spółka RD bud. W efekcie tej konstruktywnej współpracy miasto stołeczne wzbogaciło się o obiekt wyróżniający się zarówno nowoczesną bryłą, efektowną fasadą, jak i funkcjonalnością (…)”

  wgn.pl

  „(…) Cały obiekt wyposażony jest w inteligentny system zarządzania BMS oraz monitorowany jest pod kątem wykorzystania energii z oświetlenia, ogrzewania, chłodzenia i utrzymania poziomu wilgotności. Inwestycję rozpoczęto w 2011 roku, inwestorem jest Yareal Polska, natomiast autorem projektu pracownia JEMS Architekci. Za realizację prac budowlanych pod klucz oraz dobór instalacji energooszczędnych odpowiedzialna była spółka RD bud (…)”

  centrumpr.pl

  „(…) Usytuowany w biznesowej części stolicy biurowiec Oxygen Park jest przykładem możliwości współczesnej architektury i zaawansowanych technologii budowlanych. Warto podkreślić, że zastosowanie proekologicznych rozwiązań, zarówno tych architektonicznych, jak i systemowych potwierdzi certyfikat BREEAM. Odpowiedzialna m.in. za dobór instalacji energooszczędnych firma RD bud zadbała, aby realizacja ta znalazła się w gronie obiektów, które nie tylko doskonale się prezentują, ale i racjonalnie eksploatują zasoby naturalne(…)”

  muratorplus.pl

  „ (…) Generalnym wykonawcą przebudowy centrum handlowego jest firma RD bud. Prace mają potrwać do sierpnia 2014 roku. Roboty budowlane będą prowadzone w nocy. Koszt inwestycji przebudowy centrum handlowego Arkadii wyniesie 20 mln złotych (...)”

  prem.pl

  „ (…) RD bud został wybrany na generalnego wykonawcę przebudowy galerii handlowej Arkadia w Warszawie u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Słomińskiego. W ramach inwestycji, finansowanej przez Unibail Rodamco, zostanie m.in. powiększona część gastronomiczna oraz zaadoptowane magazyny o powierzchni ok.1 tys. m2 na strefę dla dzieci. Przedsięwzięcie o wartości ok. 20 mln zł będzie realizowane na bazie dokumentacji opracowanej przez biuro SUD Architekt (…)”

  magazynbudowlany.pl

  „ (…) Rozpoczęta w październiku 2011 roku rozbudowa Centrum Handlowego Riviera w Gdyni dobiegła końca. Współpraca kilku podmiotów z sektora budowlanego, w tym Generalnego Wykonawcy - firmy RD bud - pozwoliła urzeczywistnić stawiane przed inwestycją oczekiwania. Nowo otwartą galerię handlową na Pomorzu wyróżnia nie tylko oryginalna, roślinna elewacja i imponująca kubatura budynku, ale także atrakcyjna oferta usługowo-handlowa. Nic więc dziwnego, że najnowszy obiekt zrealizowany przez spółkę RD bud uważany jest za ciekawe urozmaicenie panoramy miasta, ale i prawdziwą Rivierę… zakupowych okazji dla mieszkańców Trójmiasta i okolic (…)”

  abcnieruchomosci.pl

  „(…) Ośmiu najemców na parterze galerii będzie dysponowało po modernizacji większą powierzchnią lokali. Na poziomie restauracyjnym Unibail zwiększy liczbę miejsc siedzących z 500 do przynajmniej 800. Powstanie również strefa dziecięca. Projekt przebudowy przygotowała pracownia SUD Architekt. Wykonawcą prac będzie RD BUD (…)”

  eurobuildcee.com

  „ (…) Zależy nam jednak, aby oprócz placu zabaw w tej części obiektu, znalazło się jeszcze miejsce na funkcje edukacyjne. Prowadzimy m.in. rozmowy z Centrum Nauki Kopernik – wyjaśnił Jakub Skwarło, head of operations Poland, Unibail-Rodamco. Koszt inwestycji oszacowano na 20 mln zł. Przebudowę poprowadzi firma RD Bud. Za koncepcję architektoniczną odpowiada biuro Sud Architectes (…)”

  propertynews.pl

  „ (…) Zakończenie całej inwestycji planowane jest na sierpień 2014 roku. Jak poinformowali przedstawiciele Unibail Rodamco, modernizację zakończy ponowne wielkie otwarcie obiektu. Wykonawcą inwestycji będzie firma RD BUD (...)”

  wroclaw.gazeta.pl

   

  „(…) To drugi projekt francuskiego dewelopera realizowany w naszym mieście. Zaraz obok ta sama firma od 2011 roku buduje osiedle mieszkaniowe Kurkowa 14, także projektu Maćkowa. Budynek powstaje od marca zeszłego roku, ma już stan surowy, a powinien być gotowy do sierpnia. W skład inwestycji wejdzie 201 mieszkań, jedno-, dwu-, trzypokojowych o powierzchniach od 28 do 90 m kw. Metr kwadratowy kosztuje tu od 6700 do 8800 zł.Generalnym wykonawcą inwestycji jest RD Bud, należący do tej samej grupy kapitałowej Rabot Dutilleul, która działa we francuskiej branży budowlanej i deweloperskiej od 1920 roku (…)”

 • Inżynier Budownictwa 1/2014

  „Nowe mieszkania na wrocławskim Nadodrzu”

  „ Apartamentowiec „Kurkowa 14” we Wrocławiu, realizowany obecnie przez należące do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul firmy RD bud oraz Nacarat, oddany zostanie do użytku w sierpniu br. Ma mieć 8 kondygnacji oraz 210 mieszkań o powierzchni od 27 do 78 m2 (…)”.

 • Przewodnik Budowlany 1/2014

  „RD bud nadaje szyku wrocławskiemu Nadodrzu”

  „(…) Budowa wrocławskiej inwestycji przy ul. Kurkowej 14 to projekt angażujący kilka uznanych w branży firm budowlanych.(…)Do realizacji tego wyjątkowego projektu, w charakterze Generalnego Wykonawcy, zaproszono spółkę RD bud(…).”

 • Builder 1/2014

  „RD bud nadaje szyku wrocławskiemu Nadodrzu”

   „(…) Budowa wrocławskiej inwestycji to projekt angażujący kilka uznanych w branży firm budowlanych. Autorem emanującej nowoczesnym szykiem koncepcji architektonicznej jest Macków Pracownia Projektowa. Nad realizacją inwestycji czuwa natomiast główny inwestor, firma Nacarat. Do realizacji w charakterze generalnego wykonawcy zaproszono spółkę RD bud”.