Media o nasW tym miejscu znajdą Państwo wybrane publikacje prasowe dotyczące naszej firmy.

 • Polski Instalator 7-8/2014

  Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa"

  „Wrześniowa konferencja to XII już sympozjum wiedzy organizowane przez RD bud w ramach projektu „Partnerstwo dla zrównoażonego budownictwa". Zapoczątkowany w 2010 r. cykl spotkań ma na celu zarównow podnoszenie świadomości w kwestii zrównoważonego rozwoju, jak i promowanie horyzontalnej współpracy wszystkich grup zawodowych biorących udział w procesie realizacji inwestycji budowlanych. (...)"

 • Sierpień 2014

  asbudownictwa.pl

  Wypowiedź eksperta firmy RD bud: "Współcześni architekci i projektanci uwzględniają nie tylko względy estetyczne, uwarunkowania terenu, umiejętne wkomponowanie obiektu w otoczenie, ale też aspekt środowiskowy, czyli konieczność współistnienia technologii z naturą. To obecnie jedyna słuszna droga. W myśl tej idei należy nie tylko budować nowe, ale i modernizować obiekty już istniejące. Bo, choć realizowane były według innych standardów i procedur budowlanych, to dzięki odpowiednio zaplanowanym i przeprowadzonym pracom rewitalizacyjnym mogą przybliżyć się do standardu nowo budowanych niskoenergetycznych obiektów. (...)"

  e-budowlani.pl

  Wypowiedź eksperta firmy RD bud: "(...) Współcześni architekci i projektanci uwzględniają nie tylko względy estetyczne, uwarunkowania terenu, umiejętne wkomponowanie obiektu w otoczenie, ale też aspekt środowiskowy, czyli konieczność współistnienia technologii z naturą. To obecnie jedyna słuszna droga."

  izolacje.com.pl

  "(...) Proces odnawiania obiektów budowlanych pozwala na przywrócenie świetności inwestycjom, które od lat dopełniają tożsamość miasta. Warto zatem wybrać technologie, materiały i procedury wpisane w idee zrównoważonego budownictwa, które pozwolą uzyskać im nowe oblicze. W celu propagowania wiedzy nt. rewitalizacji istniejących budynków i podnoszenia ich efektywności energetycznej powstał projekt „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”, który pomóc ma w krzewieniu horyzontalnej współpracy podmiotów zaangażowanych w proces budowlany."

  mojafirma.infor.pl

  „Współcześnie budowane obiekty diametralnie różnią się od tych, które powstały 50 czy nawet 15 lat temu. Zmieniła się nie tylko technologia budowania, dostępne materiały i rozwiązania instalacyjne, ale także świadomość, od czego należy zacząć przygotowywać projekt inwestycji – mówi ekspert z firmy RD bud (...)"

  nowoscibudowlane.pl

  Wypowiedź eksperta firmy RD bud: "(...) Renowacji poddawane mogą być m.in. obiekty przemysłowe i logistyczne, centra handlowe, biurowce, hotele czy stacje serwisowe. Jako Generalny Wykonawca mamy spore doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Cieszy nas, że nie brakuje inwestorów, którzy decydują się stosować takie rozwiązania. Otwiera to zupełnie nowe możliwości przed polskim budownictwem, upowszechnia normy większości rozwiniętych krajów Unii Europejskiej, które od lat stosują taką politykę rewitalizacyjną. (...)"

  rynekinstalacyjny.pl

  Wypowiedź eksperta firmy RD bud: "Obecnie architekci i projektanci uwzględniają nie tylko estetykę, uwarunkowania terenu, otoczenie, ale też aspekt środowiskowy, czyli konieczność współistnienia technologii z naturą. W myśl tej idei należy nie tylko budować, ale i modernizować obiekty już istniejące. Proces modernizacji wymaga jednak odpowiedniej wiedzy oraz zastosowania innowacyjnych materiałów i adaptacji rozwiązań instalacyjnych. (...)

  termomodernizacja.com.pl

  "W architekturze każdego miasta znaleźć można zarówno obiekty, które są jego prawdziwą wizytówką, ale i takie, których wygląd i funkcjonalność nie spełnia współczesnych standardów budowlanych. (...) choć realizowane były według innych standardów i procedur budowlanych, to dzięki odpowiednio zaplanowanym i przeprowadzonym pracom rewitalizacyjnym mogą przybliżyć się do standardu nowo budowanych niskoenergetycznych obiektów. (...)"

  uspro.pl

  "W architekturze każdego miasta znaleźć można zarówno obiekty, które są jego prawdziwą wizytówką, ale i takie, których wygląd i funkcjonalność nie spełnia współczesnych standardów budowlanych. Problem ten nie dotyczy tylko budynków zabytkowych, ale też inwestycji, które zrealizowano przy wykorzystaniu przestarzałych technologii i nieefektywnych materiałów. Czy budynki te można ocalić i ponownie przywrócić im „młodość”? Na to pytanie odpowiada ekspert z firmy RD bud. (...)"

  kompasinwestycji.pl

  "Petit Forestier niebawem otworzy dwie nowo wybudowane Agencje w Polsce. Inwestor realizację obiektów w Broniszach oraz Rudzie Śląskiej powierzył firmie RD bud. Generalny Wykonawca pierwsze prace rozpoczął na początku lipca br. (...)"

  inzynierbudownictwa.pl

  "Firma Petit Forestier, działająca na rynku wynajmu pojazdów chłodni, niebawem otworzy dwie nowo wybudowane agencje w Polsce. Inwestor realizację obiektów w Broniszach oraz Rudzie Śląskiej powierzył firmie RD bud. (...) Firma Petit Forestier swoje placówki buduje według ściśle określonych standardów. Inwestor dużą wagę przywiązuje do kwestii zastosowania materiałów i technologii, które pozostają przyjazne dla środowiska."

 • Property Journal Polska Giełda Nieruchomości 7/2014

  „Nowy hotel B&B we Wrocławiu”

  22 maja br. we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie B&B Hotelu Wrocław Centrum. Obiekt na pięciu kondygnacjach oferuje 140 pokoi, parking podziemny, i naziemny na 40 miejsc postojowych oraz salę konferencyjną wyposażoną w sprzęt multimedialny. (…) Generalnym wykonawcą inwestycji była firma RD. (…)”

 • EUROBUILD CEE 7/2014

  „Wrocław bogatszy o nowy hotel”

  „We Wrocławiu przy ulicy ks. Piotra Skargi rozpoczął działalność hotel B&B Wrocław Centrum. W uroczystości otwarcia wzięli udział: Beatrice Bouchet – prezes spółki B&B Hotels Polska oraz Georges Sampeur – prezes Grupy B&B Hotels, przedstawiciele generalnego wykonowcy – firmy RD bud, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Wrocławia (…).”

 • Hotelarz 7/2014

  „Jak zbudować hotel niskoenergetyczny”

  Wioletta Fabrycka: „Ekologia, zrównoważony rozwój, społeczna odpowiedzialność biznesu, zielone budownictwo czy zielone certyfikaty – słowa te nie są już dziś pustymi hasłami. Powodem „zielonej rewolucji” jest nie tylko konieczność dostosowania wszystkich dziedzin gospodarki, a więc i sektora budownictwa hotelarskiego, do rozporządzeń UE, ale też większa wrażliwość społeczeństw na kwestie wpływu działalności człowieka na środowisko. (…)”