• Builder 6/2012 „ Zrównoważone budowanie”

  Budowa hotelu B&B w Warszawie, Generalny Wykonawca : firma RD bud

 • Nowy tydzień w Lublinie 13.08.2012

  „(…) Polscy inwestorzy i firmy budowlane stopniowo dostosowują place budowy do norm Unii Europejskiej. Ciekawym przykładem mogą być dokonania w tej dziedzinie firmy RD bud, która daje dobry przykład, jak zadbać o właściwe składowanie materiałów budowlanych (…)”

 • Hotelarz 7/2012

  „(…) Generalny wykonawca hotelu B&B we Wrocławiu, firma RD bud, zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa stara się przekonać mieszkańców, że widoczne zmiany w tkance miasta w czasie prowadzenia prac budowlanych, nie muszą wiązać się z zaburzeniem estetyki otoczenia. Dlatego wokół inwestycji wzniesiono 60-metrowy płot, ozdobiony malarskimi impresjami. Firma RD bud chciała, by również sam plac budowy nie szpecił miasta (…)”

 • Home&Market 6/2012

  „ (…) RD bud poza działalnością budowlaną wspiera także finansowo młodych i utalentowanych sportowców. Do ich grona należą tegoroczna zdobywczyni złotego medalu w szermierczych Mistrzostwach Polski Bogna Jóźwiak oraz wielokrotnie nagradzana na turniejach krajowych i międzynarodowych szablistka Irena Więckowska. (…)Jako oficjalny sponsor zawodniczek, czujemy się zaszczyceni, że możemy wspierać ich rozwój i ambitne plany wzięcia udziału w tegorocznej olimpiadzie w Londynie” – tak sukcesy szablistek komentuje Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud (…)”

 • Extra Kielce 21.06.2012

   „(…) Jednym z podstawowych założeń „zielonego budownictwa” promowanego przez RD bud jest integracja wszystkich działań inwestycyjnych już na etapie projektu. Jakość wykonania, strategiczne rozplanowanie wydatków, wdrażanie innowacji oraz nadzór nad nimi przekłada się bowiem bezpośrednio na wymierne w skali roku oszczędności. Poza finansowym aspektem, po stronie słuszności zrównoważonego budownictwa stoją także względy proekologiczne. Mniejsza ingerencja w środowisko, wykorzystanie alternatywnych źródeł pozyskiwania energii, zastosowanie energooszczędnych źródeł światła, systemu wentylacji, modernizacja sprzętu i wyposażenia oraz regularna segregację odpadów to niepodważalne korzyści dla użytkowników budynku. Wszystkie te rozwiązania zapewnią nie tylko istotną redukcję kosztów, ale także w znacznym stopniu zmieniają dotychczasowy sposób myślenia o normach obowiązujących we współczesnym budownictwie(…)”