• Home & Market 12/2012

  Zrównoważone budownictwo w stolicy”

  „(…) Warszawa jest miastem o ogromnym potencjale rozwoju, cieszącym się sporym zainteresowaniem podmiotów poszukujących możliwości inwestowania w regionie. W trakcie warsztatów przeanalizujemy pod tym kątem dwie warszawskie realizacje firmy RD bud: obiekt usytuowany w centrum miasta oraz obiekt położony w pobliżu lotniska i ruchliwej drogi wjazdowej do stolicy (…)”

 • The City 11/2012

  Yareal Polska uzyskał finansowanie biurowca Oxygen Park”

  „(…) Yareal Polska realizuje budowę Oxygen Park w oparciu o kapitał własny oraz finansowanie uzyskane dzięki podpisaniu umowy kredytowej z Bankiem BNP Paribas. Planowany termin ukończenia pierwszego etapu inwestycji to I kwartał 2013 r. Oxygen Park o łącznej powierzchni najmu ok. 18 300 mkw, jest zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Biurowiec będzie posiadał ekologiczny certyfikat BREEAM. Autorem projektu architektonicznego jest firma JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma RD bud (…)”

 • Eco Manager 11/2012

  Potrzeba zintegrowanego projektowania”

  „(…) Kwestie dotyczące zarządzania projektami budowlanymi, m. in. przy uwzględnieniu aspektów środowiskowych, szczegółowo omawiano 27 września br. w Gdańsku, podczas seminarium „Zrównoważone projektowanie – partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”. Pomysłodawca projektu, firma RD bud, już po raz trzeci w tym roku zainicjował dyskusję na temat zrównoważonych inwestycji budowlanych wśród wielu grup zawodowych, związanych z tego typu projektami. Nierozerwalnie z tym tematem wiąże się problematyka partnerstwa publicznego-prywatnego (PPP), przedstawiona przez dyrektora technicznego oraz specjalistę ds. zrównoważonego rozwoju z firmy RD bud – Jeana Luca Darrasa. Zainicjowany przez firmę RD bud cykl seminariów „Zrównoważone projektowanie – partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa” to inicjatywa, która zakłada partnerstwo i wymianę wiedzy na każdym etapie inwestycji. Spotkania obfitujące w debaty i praktyczne warsztaty zbliżają do realizacji projektów, które w najbliższej przyszłości przestaną być rzadkością, a staną się standardem współczesnego budownictwa (…)”

 • Przegląd Budowlany nr 10/2012

  „(…) Inwestycja RD bud – bliżej natury. Wyzwanie wkomponowania w panoramę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego obiektu o powierzchni 70 tys. m² podjęła firma RD bud. Nowo budowane CH Wzgórze w Gdyni będzie jedną z bardziej imponujących galerii handlowych w Polsce. Inwestor Mayland Real Estate sp. z o.o. zaprosił do współpracy przy budowie tego obiektu firmę RD bud. (…)”

 • Builder nr 10/2012

  „(…) Realizowana przez firmę RD bud od września 2010 roku „Rezydencja Eliza” wkomponowuje się w stylistykę przedwojennych oraz realizowanych pod koniec lat 90. XX wieku kamienic na warszawskiej Ochocie. Siedmiokondygnacyjny budynek z portiernią posiada 67 mieszkań z balkonami lub tarasami oraz 10 lokali usługowych na parterze. Elegancka fasada budynku oraz duże szklane witryny z pewnością sprzyjają atrakcyjnej ekspozycji wizerunku najemców. (…)”